OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym charakteryzuje się krem poprawiający gęstość skóry?

 • favoris

Wielokrotnie dermatolodzy rekomendują kobietom w okresie menopauzalnym stosowanie kremów poprawiających gęstość skóry. Jednak, czym w istocie owa gęstość skóry jest? Co właściwie charakteryzuje kremy przywracające gęstość skóry? Sprawdź razem z nami!

Utrata gęstości skóry - typowy symptom skóry dojrzałej

Skóra jest jednym z tych narządów kobiecego ciała, który dosyć mocno reaguje na zmiany organizmu, pojawiające się w trakcie menopauzy. Gra hormonów wyraźnie odbija się na wyglądzie naszej cery, a zmarszczki, przebarwienia i właśnie utrata gęstości skóry to najbardziej naturalne tego symptomy. Starzenie się skóry dojrzałej przebiega stopniowo. Najpierw w warstwie dochodzi do spadku poziomu lipidów, co bezpośrednio przekłada się na zaburzenia warstwy hydrolipidowej naskórka i powoduje wysuszenie skóry. Zmniejsza się ponadto ilość kolagenu, jego włókna ulegają spłaszczeniu, a naskórek staje się gorzej odżywiony. W dalszej kolejności zmiany zaczynają dotykać głębszych warstw skóry właściwej. Fibroblasty, czyli główne jej komórki, będące źródłem kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz proteoglikanów, stają się osłabione. W wyniku tego skóra zaczyna tracić składniki swojego podstawowego budulca, co odbija się właśnie na gęstość, zatem owal twarzy ulega zmianie. Ponadto do utraty gęstości skóry przyczynia się także spowolnienie procesów biochemicznych oraz rosnąca liczba wolnych rodników, które, jak wiemy, są odpowiedzialne za fotostarzenie i choroby nowotworowe.
Tak więc utrata jędrności i gęstości skóry są zmianami jak najbardziej naturalnymi. W klasyfikacji dermatologicznej uznaje się je za podstawowe objawy starzenia się skóry

Poprawa gęstości skóry - to możliwe!

Skóra dojrzała, która utraciła swoją gęstość wymaga odpowiedniego traktowania. Bardzo ważne jest w tym aspekcie stosowanie właściwych dermokosmetyków wzbogaconych o aktywne składniki odżywcze. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry krem poprawiający gęstość skóry?
Otóż dobry krem poprawiający gęstość skóry powinien w głównej mierze odpowiadać na przyczyny pojawienia się takich zmian cery. Utrata gęstości skóry (a także inne symptomy skóry dojrzałej) są wynikiem kilku składowych. Oczywiście pierwszą jest wiek (na co nie ma poza uśmiechem lekarstwa), drugą genetyka, trzecią gospodarka hormonalna, czwartą czynniki zewnętrzne - tu przede wszystkim: wpływ promieniowania ultrafioletowego (głównie UV-B), zanieczyszczeń środowiska oraz dotychczasowej pielęgnacji.
Zatem profesjonalne kosmetyki na poprawę gęstości skóry powinny:
- wzmacniać syntezę kolagenu i elastyny,
- podnosić poziom kwasu hialuronowego,
- podnosić poziom proteoglikanów,
- korzystnie wpływać na pracę melanocytów, a więc wyrównywać koloryt skóry,
- zawierać substancje chroniące przed szkodliwym wpływem UV oraz niwelujące jego skutki,
- poprawiać pracę gruczołów łojowych - czyli optymalnie nawilżać skórę,
- wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry.

Najlepszy krem poprawiający gęstość skóry - który wybrać?

Chociaż na rynku kosmetycznym krem poprawiający gęstość skóry stanowi pewne novum, kilka wiodących marek zajęło się ich produkcją. Wśród nich znajduje się także laboratorium Vichy, które po 14 latach badań stworzyło innowacyjny kosmetyk stworzony z myślą o paniach właśnie w okresie menopauzalnych. Mowa tu o kremie Neovadiol, który łączy 5 aktywnych składników:
- Pro-Xylane - służy podniesieniu poziomu kolagenu i zwiększa jędrność skóry,
- HEDION - odpowiada za nawilżenie i przywrócenie skórze sprężystości,
- HEPES - nawilża i wygładza powierzchnię cery,
- HYDROVANCE - wyrównuje koloryt,
- KWAS HIALURONOWY - czyli humektant o silnie nawadniającym działaniu.
Połączenie tych substancji skutkuje znaczną poprawą owalu twarzy i wzrostem gęstości skóry. Ponadto cera staje się dobrze nawilżona, koloryt wyrównany, a drobne zmarszczki wygładzone. Jest to krem do cery dojrzałej, szczególnie polecany przez dermatologów kobietom przechodzącym menopauzę. Należy przy tym pamiętać, że na dobrą zmianę trzeba poczekać. Jednak stosując odpowiednią pielęgnację i prowadząc zdrowy tryb życia, poprawa gęstości skóry może nastąpić nawet po 3 miesiącach.

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywna pielęgnacja odbudowująca do skóry suchej dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top