OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym jest adenozyna i jakie ma zastosowanie w kosmetyce?

Czym jest adenozyna? Jakie ma właściwości w kosmetyce? Jak wpływa na nasza skórę? Szukasz odpowiedzi na te pytania? Kliknij tutaj i sprawdź!

Czym jest adenozyna i jakie ma zastosowanie w kosmetyce?

Spis treści:

1.  Adenozyna – czym jest?
2. Adenozyna w kosmetyce.

Skóra z większą sprężystością, wygładzona, do tego młodziej wyglądająca, pełna blasku, z wypełnionymi zmarszczkami, poprawionymi konturami oraz wyrównanym kolorytem – to marzenie większości kobiet. Przy czym wielu z nich wydaje się ono tak odległe, jak gwiazdy na niebie. Tymczasem to nieprawda, bo wystarczy jedynie wykorzystywać produkty, które mają w sobie adenozynę. Czas poznać ten ważny dla zdrowia i urody związek chemiczny!

Adenozyna – czym jest?

Adenozyna jest organicznym związkiem chemicznym, który pochodzi z grupy nukleozydów. Wytwarza ją ludzki organizm. Adenozynę tworzą adenina w parze z węglem pierścienia rybozy. Adenozyna niezbędna jest w przypadku wielu biochemicznych procesów. Mowa na przykład o transporcie energii, przekazywaniu informacji genetycznej czy regulowaniu średnicy naczyń. I to jeszcze nie wszystko, ponieważ adenozyna działa również jako neuroprzekaźnik hamujący w ośrodkowym układzie nerwowym. Oczywiście wpływa ona nie tylko na OUN, ale też na układy: moczowo-płciowy, immunologiczny oraz oddechowy. Co ciekawe, jeżeli szukamy adenozyny, to w najbliższym otoczeniu znajdziemy ją między innymi w czosnku, głogu oraz cebuli. Trzeba mieć świadomość, że bez tego związku organicznego nie moglibyśmy prawidłowo funkcjonować, a nawet w ogóle żyć.

Warto wiedzieć również, że adenozyna ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją w medycynie oraz w kosmetyce. W pierwszym przypadku przyjmuje ona np. postać leku, który wpływa rozszerzająco na naczynia krwionośne, z kolei adenozyna w kosmetyce sprawdza się w wielu aspektach, co wymaga szerszego omówienia.

Adenozyna w kosmetyce

Adenozyna to bardzo dobra tarcza w walce ze zmarszczkami (w tym z mimicznymi – tak, tzw. kurze łapki da się spłycić!). Opóźnia też procesy starzenia i pozwala na odmładzanie twarzy. Przy czym pozytywny wpływ adenozyny na naszą skórę wspierają i wzmacniają w efektach magnez, cynk, miedź, mangan oraz peptydy. I tu podpowiadamy, że peptydy dwóch typów można znaleźć np. w produkcie Collagen Specialist z gamy Liftactiv Vichy. Jest on przeznaczony do wszystkich typów skóry. Kosmetyk najlepiej stosować rano oraz wieczorem.

Warto też wiedzieć, że adenozyna ogólnie regeneruje skórę, wyrównuje jej koloryt (w tym zmniejsza przebarwienia i zmiany wynikające z niekorzystnego działania promieniowania słonecznego) oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry (wpływa korzystnie na wytwarzanie kolagenu oraz elastyny). Naskórek staje się gładszy, a twarz wygląda na wyraźnie wypoczętą. Na hasło „adenozyna w kosmetyce” powinny zwrócić także uwagę osoby ze skórą szorstką, wysuszoną, która potrzebuje intensywnego nawilżenia. Poza tym „adenozyna w kosmetyce dotyczy nie tylko twarzy, ale i włosów. Zdecydowanie pomoże ona osobom z włosami osłabionymi, które zdradzają tendencję do nadmiernego wypadania.

Należy wspomnieć też, że adenozyna w kosmetykach przyjmuje różną postać. Występuje np. w kremach, jako składnik serum, element wcierek do włosów, ale też w produktach wyszczuplających. Oczywiście to tylko forma i w pewnym sensie szczegół, bo przede wszystkim liczy się ilość adenozyny w danym preparacie. I jak nie trudno się domyślić: im jej więcej, tym lepiej. Czego zatem warto szukać na sklepowych półkach? Przeskanujmy, czy w zasięgu naszego wzroku znalazł się np. krem na dzień do suchej skóry Liftactiv Supreme z Vichy. W tym przypadku adenozyna została uzupełniona o kofeinę, żeby łatwiej można było – z każdym dniem – redukować oznaki starzenia. Bardzo ważne jest niewątpliwie to, że adenozyna w kosmetykach nie zaszkodzi kobietom, które spodziewają się dziecka.

Najczęściej czytane

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Składniki dermokosmetyków

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

go to top