OK

OK Cancel

Thank you

Close

Depilacja laserowa - jak pielęgnować skórę po zabiegu?

  • favoris

Depilacja laserowa stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet. Dzięki laserowej metodzie usuwania włosów można bowiem na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Czy jednak zabieg depilacji laserowej jest całkiem bezpieczny dla naszej skóry? Jak skutecznie zredukować podrażnienia i zaczerwienienie skóry po depilacji? Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę po usuwaniu owłosienia laserem!

Skóra po depilacji - jak laser wpływa na skórę?

Depilacja laserowa jest współcześnie jedną ze skuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Jest ona szczególnie polecana osobom, które przy tradycyjnych metodach usuwania włosów, np. depilatorem elektrycznym lub maszynką do golenia, mają do czynienia z podrażnieniem skóry, wrastaniem włosków czy zapaleniem mieszków włosowych. Nie oznacza to jednak, że skóra po depilacji laserowej pozbawiona jest takich problemów, jak podrażnienie czy zaczerwienienie. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się rumień, który ustępuje po około 2-3 godzinach od depilacji. Może mu także towarzyszyć drobny obrzęk okołomieszkowy w miejscach ujść włosów do skóry. Jest to jednak całkiem naturalna reakcja skóry, świadcząca o prawidłowo wykonanym zabiegu. Istotne jest jednak to, że depilacja laserowa powoduje jedynie trwałe uszkodzenia mieszków włosowych, nie zaś samej skóry, a pojawiające się po zabiegu podrażnienia i rumień ustępują samoistnie po kilku dniach.

Pielęgnacja skóry bezpośrednio po depilacji laserowej

W związku z tym, że bezpośrednio po wykonaniu depilacji laserowej skóra może pozostawać zaczerwieniona, podrażniona i obrzęknięta, nie należy narażać jej na dodatkowe podrażnienia, stosując nieodpowiednie kosmetyki. Pierwszego dnia po zabiegu najlepiej sprawdzą się maści, kremy lub inne preparaty o właściwościach kojących, łagodzących i chłodzących. Najbezpieczniej będzie sięgnąć po łagodne w działaniu produkty apteczne, które zostały pozbawione drażniących skórę składników, szczególnie jeśli po skóra po depilacji piecze i swędzi. Jeżeli depilacja laserowa była wykonywana w okolicy twarzy, tego samego dnia należy zrezygnować z wykonywania makijażu - najlepiej zaczekać z tym do następnego dnia, gdy zaczerwienienie całkowicie ustąpi.

Pielęgnacja skóry po depilacji w następnych dniach

W kolejnych dniach po depilacji laserowej możemy powrócić do stosowania tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji. Warto jednak nadal obserwować swoją skórę i w przypadku dalszego utrzymywania się na niej zaczerwienienia lub obrzęku, kontynuować stosowanie aptecznych preparatów, np. balsamu do ciała Vichy Ideal Body z kojącą, regenerującą i eliminującą uczucie swędzenia wodą termalną. Pamiętajmy też o tym, by bezpośrednio oraz kilka dni po zabiegu unikać czynników, które mogłyby pogłębić problem zaczerwienienia i podrażnienia skóry, np. gorących kąpieli, przebywania w saunie, opalania na słońcu i w solarium, przemywania skóry preparatami na bazie alkoholu, złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym, jak i domowymi peelingami.

Najczęściej czytane

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Pielęgnacja ciała

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Pielęgnacja ciała

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Pielęgnacja twarzy

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

Przeczytaj artykuł

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Pielęgnacja ciała

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.

Przeczytaj artykuł

go to top