OK

OK Cancel

Thank you

Close

Depilacja laserowa - jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Depilacja laserowa stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet. Dzięki laserowej metodzie usuwania włosów można bowiem na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Czy jednak zabieg depilacji laserowej jest całkiem bezpieczny dla naszej skóry? Jak skutecznie zredukować podrażnienia i zaczerwienienie skóry po depilacji? Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę po usuwaniu owłosienia laserem!

Skóra po depilacji - jak laser wpływa na skórę?

Depilacja laserowa jest współcześnie jedną ze skuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Jest ona szczególnie polecana osobom, które przy tradycyjnych metodach usuwania włosów, np. depilatorem elektrycznym lub maszynką do golenia, mają do czynienia z podrażnieniem skóry, wrastaniem włosków czy zapaleniem mieszków włosowych. Nie oznacza to jednak, że skóra po depilacji laserowej pozbawiona jest takich problemów, jak podrażnienie czy zaczerwienienie. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się rumień, który ustępuje po około 2-3 godzinach od depilacji. Może mu także towarzyszyć drobny obrzęk okołomieszkowy w miejscach ujść włosów do skóry. Jest to jednak całkiem naturalna reakcja skóry, świadcząca o prawidłowo wykonanym zabiegu. Istotne jest jednak to, że depilacja laserowa powoduje jedynie trwałe uszkodzenia mieszków włosowych, nie zaś samej skóry, a pojawiające się po zabiegu podrażnienia i rumień ustępują samoistnie po kilku dniach.

Pielęgnacja skóry bezpośrednio po depilacji laserowej

W związku z tym, że bezpośrednio po wykonaniu depilacji laserowej skóra może pozostawać zaczerwieniona, podrażniona i obrzęknięta, nie należy narażać jej na dodatkowe podrażnienia, stosując nieodpowiednie kosmetyki. Pierwszego dnia po zabiegu najlepiej sprawdzą się maści, kremy lub inne preparaty o właściwościach kojących, łagodzących i chłodzących. Najbezpieczniej będzie sięgnąć po łagodne w działaniu produkty apteczne, które zostały pozbawione drażniących skórę składników, szczególnie jeśli po skóra po depilacji piecze i swędzi. Jeżeli depilacja laserowa była wykonywana w okolicy twarzy, tego samego dnia należy zrezygnować z wykonywania makijażu - najlepiej zaczekać z tym do następnego dnia, gdy zaczerwienienie całkowicie ustąpi.

Pielęgnacja skóry po depilacji w następnych dniach

W kolejnych dniach po depilacji laserowej możemy powrócić do stosowania tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji. Warto jednak nadal obserwować swoją skórę i w przypadku dalszego utrzymywania się na niej zaczerwienienia lub obrzęku, kontynuować stosowanie aptecznych preparatów, np. balsamu do ciała Vichy Ideal Body z kojącą, regenerującą i eliminującą uczucie swędzenia wodą termalną. Pamiętajmy też o tym, by bezpośrednio oraz kilka dni po zabiegu unikać czynników, które mogłyby pogłębić problem zaczerwienienia i podrażnienia skóry, np. gorących kąpieli, przebywania w saunie, opalania na słońcu i w solarium, przemywania skóry preparatami na bazie alkoholu, złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym, jak i domowymi peelingami.

Najczęściej czytane

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

go to top