OK

OK Cancel

Thank you

Close

Detox organizmu — zobacz jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie

  • favoris

Detoks organizmu to, dla wielu ludzi, wciąż pojęcie niejasne. W otaczających nas zewsząd reklamach możemy usłyszeć o cudownie działających herbatkach detox, które mają zapewnić nam detox organizmu. Osoby, które już kiedyś zastanawiały się jak zrobić detoks organizmu, oraz jak oczyścić organizm z toksyn, oraz szukały w związku z tym informacji, zapewne wiedzą, że w tym celu należy podjąć dużo większe kroki niż picie samej herbaty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się komu potrzebny jest detoks, na czym polega, oraz dlaczego oczyszczanie organizmu z toksyn jest ważne, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Detox organizmu — komu potrzebny i na czym polega?

W wielkim skrócie detox organizmu to nic innego jak pozbywanie się trujących toksyn z organizmu. Aby zrozumieć czym są owe toksyny, należy zastanowić się skąd się biorą i jakie mają działanie.

Toksyny w organizmie człowieka pojawiają się na skutek:

* palenia papierosów - zawarta w nich nikotyna wraz z metalami ciężkimi stanowią niezwykle niebezpieczne toksyczne związki. Pamiętaj, że bierne palenie, czyli samo wdychanie dymu papierosowego, jest równie niebezpieczne! Palenie może być przyczyną wielu chorób oraz wpływać na złą kondycję włosów, skóry i paznokci!

* niezdrowa żywność - produkty zawierające sztuczne barwniki, konserwanty, emulgatory, różnego rodzaju żywność przetworzona, wszystko to sprawia, że niebezpieczne toksyny odkładają się w organizmie.

* zanieczyszczone powietrze - równie szkodliwe jak palenie papierosów jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Niestety, coraz częściej słyszy się o przekroczonych normach smogu w wielu miastach w sezonach grzewczych. Polska znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw na świecie!

* niewystarczająca higiena - to bardzo ważne aby zawsze przed spożywaniem warzyw i owoców dokładnie je umyć zimną wodą. W ten sposób zmniejszamy ryzyko spożywania niebezpiecznych toksyn zawartych w opryskach, stosowanych do upraw rolnych.

Detox organizmu — po co?

Jak widzisz, niebezpieczne toksyny kryją się wszędzie. Bardzo trudno jest ich unikać w codziennym życiu. Niestety, toksyny to nic innego jak trucizna. Zatruwają Twój organizm, przez co staje się on coraz mniej wydolny, a często przyczyniają się do powstawania nowotworów i mutacji komórek. Jeżeli czujesz się często ospały, brak Ci sił, Twoja skóra wydaje się szara i brak jej witalności, Twoje włosy wypadają, a może nawet łysiejesz prawdopodobnie jesteś cierpisz na nadmiar toksyn. Jeżeli zależy Ci na dobrym zdrowiu, koniecznie przeprowadź kilkudniowy detox organizmu. Dieta to podstawa, również w walce o idealną skórę.

Oczyszczanie organizmu z toksyn — domowe sposoby

Tak naprawdę, jeżeli zależy Ci na prawdziwym detoxie organizmu, nie ma drogi na skróty! Tylko domowe sposoby pomogą Ci na oczyszczanie organizmu z toksyn. W tym celu podejmij co najmniej 7-dniową dietę, składająca się wyłącznie z warzyw i owoców, ziół oraz dużej ilości wody. Zapomnij o papierosach, alkoholu (nawet lampce wina), słodyczach, barwionej i konserwowanej żywności, mięsie, produktach mącznych, pieczywie, soli i ostrych przyprawach.

Zapytaliśmy specjalistów Vichy o to, jak kobiety mogą się wspomóc podczas oczyszczania, dla zwiększenia efektów. Eksperci opowiedzieli nam o nowym serum rozświetlającym Idealia, przeznaczonym dla kobiet o zmęczonej, pozbawionej blasku skórze.

go to top