OK

OK Cancel

Thank you

Close

Detox organizmu — zobacz jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie

  • favoris

Detoks organizmu to, dla wielu ludzi, wciąż pojęcie niejasne. W otaczających nas zewsząd reklamach możemy usłyszeć o cudownie działających herbatkach detox, które mają zapewnić nam detox organizmu. Osoby, które już kiedyś zastanawiały się jak zrobić detoks organizmu, oraz jak oczyścić organizm z toksyn, oraz szukały w związku z tym informacji, zapewne wiedzą, że w tym celu należy podjąć dużo większe kroki niż picie samej herbaty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się komu potrzebny jest detoks, na czym polega, oraz dlaczego oczyszczanie organizmu z toksyn jest ważne, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Detox organizmu — komu potrzebny i na czym polega?

W wielkim skrócie detox organizmu to nic innego jak pozbywanie się trujących toksyn z organizmu. Aby zrozumieć czym są owe toksyny, należy zastanowić się skąd się biorą i jakie mają działanie.

Toksyny w organizmie człowieka pojawiają się na skutek:

* palenia papierosów - zawarta w nich nikotyna wraz z metalami ciężkimi stanowią niezwykle niebezpieczne toksyczne związki. Pamiętaj, że bierne palenie, czyli samo wdychanie dymu papierosowego, jest równie niebezpieczne! Palenie może być przyczyną wielu chorób oraz wpływać na złą kondycję włosów, skóry i paznokci!

* niezdrowa żywność - produkty zawierające sztuczne barwniki, konserwanty, emulgatory, różnego rodzaju żywność przetworzona, wszystko to sprawia, że niebezpieczne toksyny odkładają się w organizmie.

* zanieczyszczone powietrze - równie szkodliwe jak palenie papierosów jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Niestety, coraz częściej słyszy się o przekroczonych normach smogu w wielu miastach w sezonach grzewczych. Polska znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw na świecie!

* niewystarczająca higiena - to bardzo ważne aby zawsze przed spożywaniem warzyw i owoców dokładnie je umyć zimną wodą. W ten sposób zmniejszamy ryzyko spożywania niebezpiecznych toksyn zawartych w opryskach, stosowanych do upraw rolnych.

Detox organizmu — po co?

Jak widzisz, niebezpieczne toksyny kryją się wszędzie. Bardzo trudno jest ich unikać w codziennym życiu. Niestety, toksyny to nic innego jak trucizna. Zatruwają Twój organizm, przez co staje się on coraz mniej wydolny, a często przyczyniają się do powstawania nowotworów i mutacji komórek. Jeżeli czujesz się często ospały, brak Ci sił, Twoja skóra wydaje się szara i brak jej witalności, Twoje włosy wypadają, a może nawet łysiejesz prawdopodobnie jesteś cierpisz na nadmiar toksyn. Jeżeli zależy Ci na dobrym zdrowiu, koniecznie przeprowadź kilkudniowy detox organizmu. Dieta to podstawa, również w walce o idealną skórę.

Oczyszczanie organizmu z toksyn — domowe sposoby

Tak naprawdę, jeżeli zależy Ci na prawdziwym detoxie organizmu, nie ma drogi na skróty! Tylko domowe sposoby pomogą Ci na oczyszczanie organizmu z toksyn. W tym celu podejmij co najmniej 7-dniową dietę, składająca się wyłącznie z warzyw i owoców, ziół oraz dużej ilości wody. Zapomnij o papierosach, alkoholu (nawet lampce wina), słodyczach, barwionej i konserwowanej żywności, mięsie, produktach mącznych, pieczywie, soli i ostrych przyprawach.

Zapytaliśmy specjalistów Vichy o to, jak kobiety mogą się wspomóc podczas oczyszczania, dla zwiększenia efektów. Eksperci opowiedzieli nam o nowym serum rozświetlającym Idealia, przeznaczonym dla kobiet o zmęczonej, pozbawionej blasku skórze.

Najczęściej czytane

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Life Style

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

Przeczytaj artykuł

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Life Style

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

Przeczytaj artykuł

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Life Style

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

Przeczytaj artykuł

Czym jest ekstrakt?

Life Style

Czym jest ekstrakt?

Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

Przeczytaj artykuł

go to top