OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dieta sokowa i jej cudowne właściwości

  • favoris

Dieta sokowa jest dziś szczególnie popularna wśród celebrytów, którzy zachwalają jej cudowne właściwości na każdym kroku. To przede wszystkim forma oczyszczenia organizmu z toksyn. Polega na kilkudniowym spożywaniu wyłącznie świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw. Sprawdźmy zatem, czy rzeczywiście warto jej spróbować i jaki wpływ ma na nasz organizm.

Dieta sokowa, na czym polega?

Dieta sokowa i jej cudowne właściwości
Oranges-experts-juicy-tips-for-beautiful-skin

Dieta sokowa jest odmianą diety wegetariańskiej, która polega na kilkudniowym spożywaniu wyłącznie świeżych soków owocowych, warzywnych lub owocowo-warzywnych. Najlepiej przeprowadzać ją wiosną i latem, kiedy mamy najlepszy dostęp do potrzebnych nam produktów. Kuracja sokami pozwala przede wszystkim na oczyszczenie organizmu z toksyn. Jest doskonałym źródłem witamin, enzymów i składników mineralnych, dlatego wpływa na poprawę ogólnego stanu naszego zdrowia, wspomaga także kondycję włosów, skóry i paznokci. Ten rodzaj diety oczyszczającej ma niesamowite właściwości, ale jej zastosowanie zawsze lepiej poprzedzić konsultacją lekarską. Najczęściej trwa tydzień (5 lub 7 dni). Nie można też przeprowadzać jej zbyt często, wystarczy raz na 3 miesiące.

Zasady diety sokowej

Dieta sokowa i jej cudowne właściwości
Oranges-experts-juicy-tips-for-beautiful-skin

* świeżo wyciśnięte soki owocowe i warzywne powinny być spożywane regularnie w ciągu całego dnia. Najlepiej o porach naszych stałych posiłków (poleca się 5 porcji dziennie),

* dzień najlepiej rozpocząć od wypicia szklanki wody z sokiem z cytryny, następnie na pierwsze i drugie śniadanie najlepiej sięgnąć po soki owocowe. W porze obiadowej zaleca się pić soki z warzyw lub będące mieszanką jarzyn i owoców. Doskonałym dodatkiem mogą być także świeże zioła, np. tymianek, bazylia czy oregano,

* jednorazowa porcja soku powinna mieć 0,5 litra pojemności,

* soki powinny być świeżo wyciśnięte przy pomocy wyciskarki. Można je przygotowywać samodzielnie lub wykupić kurację sokami w firmach specjalizujących się w cateringu dietetycznym. Wówczas dostawca każdego dnia przyniesie nam porcję gotowych 5 świeżych soków,

* soków nie wolno dosładzać ani rozcieńczać wodą,

* podczas sokoterapii nie wolno spożywać żadnych innych pokarmów, to dieta płynna,

* ostatnią porcję soku powinno się wypić na dwie godziny przed snem.

Czy detoks sokami jest mi potrzebny?

Dieta sokowa i jej cudowne właściwości
Oranges-experts-juicy-tips-for-beautiful-skin

Wielu osobom wydaje się, że detoks organizmu przy pomocy soków to fanaberia. Nic bardziej mylnego! Toksyny to związki, z którymi nasz organizm walczy każdego dnia i próbuje się ich samodzielnie pozbyć. Zawarte są w naszym jedzeniu, powietrzu, używkach, kosmetykach i wodzie. Ze względu na ich dużą liczbę, warto pomóc organizmowi w walce z toksynami. Pamiętajmy - chodzi tu głównie o nasze zdrowie! Przez szkodliwe związki niestety coraz częściej chorujemy, dopadają nas alergie, zmęczenie, problemy ze skórą. Soki pozwolą nam skutecznie oczyścić organizm i, co ważne, wpłyną na nasze dobre samopoczucie. Są przecież skarbnicą witamin i składników mineralnych. Tygodniowy detoks wiąże się także z redukcją masy ciała (może to być spadek nawet do 3 kilogramów).

Dieta sokowa - przeciwwskazania:

Dieta sokowa i jej cudowne właściwości
Oranges-experts-juicy-tips-for-beautiful-skin

* kobiety w ciąży i karmiące piersią,
* dzieci, młodzież i osoby starsze,
* osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi,
* osoby, których praca polega na dużej aktywności fizycznej.

Dieta na bazie soków ma cudowne właściwości oczyszczające, pozwala skutecznie pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Pamiętajmy jednak, aby podejść do niej w racjonalny sposób. Pożytek przynosi tylko, gdy stosujemy ją nie dłużej niż tydzień. Aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań dla detoksu sokami, najlepiej zasięgnąć wcześniej porady dietetyka.

Najczęściej czytane

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Life Style

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

Przeczytaj artykuł

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Life Style

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

Przeczytaj artykuł

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Life Style

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

Przeczytaj artykuł

Czym jest ekstrakt?

Life Style

Czym jest ekstrakt?

Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

Przeczytaj artykuł

Jak stosować błonnik witalny?

Life Style

Jak stosować błonnik witalny?

Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

Przeczytaj artykuł

go to top