OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dlaczego zdrowy nocny sen pomaga spowolnić starzenie

 • favoris

Aby ochronić Twoją starzejącą się skórę, ważne jest, aby na pierwszym miejscu postawić zdrowy nocny sen. Oto jak w największym stopniu skorzystać z zalet zdrowych nawyków.

Zadbaj o dobry nocny sen, aby zachować zdrową skórę

Skóra regeneruje się, kiedy śpimy, wytwarzając nowe komórki. Wystarczy się położyć, aby umożliwić mięśniom twarzy odprężenie się, zmniejszyć wpływ grawitacji i rozwój zmarszczek, jednocześnie zwalczając uszkodzenia spowodowane działaniem wolnych rodników. Niedostatek snu – który w idealnych warunkach powinien trwać od siedmiu do dziewięciu godzin – pozbawia jednak skórę możliwości samonaprawy. Pojawiają się widoczne objawy uszkodzenia skóry, takie jak zmęczenie i znużenie, uwypukleniu ulegają również oznaki starzenia. Zaburzenia cyklu snu zmniejszają ponadto skuteczność obniżania poziomu kortyzolu, hormonu stresu. Niedobór snu może powodować powstawanie sińców i obrzęków pod oczami, gdzie skóra jest najcieńsza, a także zaczerwienionej lub ziemistej skóry.

Wskazówki, jak poprawić swój sen

Dbaj nie tylko o ilość, ale i jakość snu: Twoja skóra najlepiej naprawia się w trakcie głębokiego snu. Postaraj się unikać kofeiny co najmniej na osiem godzin przed pójściem spać, a alkoholu – na trzy. Niezbyt wymagające ćwiczenia rozluźniające mięśnie bez przyspieszania tętna, takie jak joga, pomogą Ci się odprężyć, ale oprzyj się pokusie wzięcia gorącej kąpieli przed pójściem do łóżka, ponieważ nadmierne podniesienie temperatury ciała także może Ci utrudnić zasypianie. Negatywnie na sen wpłynie również obfity posiłek zjedzony późnym wieczorem. Unikaj korzystania z ekranów przed pójściem spać, ponieważ błękitne światło, które emitują, może zmniejszyć produkcję melatoniny, hormonu kontrolującego cykl snu, co z kolei może doprowadzić do obniżenia zdolności przetwarzania insuliny.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Life Style

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

  Przeczytaj artykuł

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Life Style

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

  Przeczytaj artykuł

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Life Style

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

  Przeczytaj artykuł

  Czym jest ekstrakt?

  Life Style

  Czym jest ekstrakt?

  Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować błonnik witalny?

  Life Style

  Jak stosować błonnik witalny?

  Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top