OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak nakładać makijaż, aby wyrzeźbić twarz w zaledwie 5 minut!

  • favoris

Chodzi przede wszystkim o kontrasty

Pascale, czy możesz wyjaśnić nam podstawowe zasady jakimi należy się kierować, aby za pomocą makijażu wyrzeźbić i wzmocnić rysy twarzy?

„Najważniejsze jest, aby użyć dwóch kontrastujących odcieni - jednego jasnego i jednego ciemnego. Jaśniejszy kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do Twojego naturalnego odcienia skóry - lub być o jeden ton ciemniejszy, jeśli więcej przebywasz na słońcu! Ten kolor rozjaśnia pewne obszary twarzy, takie jak czoło i oczy, w taki sposób, że odbijają one światło i dają efekt promiennej skóry. Ciemniejszy odcień (powinien być jeden lub dwa tony ciemniejszy) służy do rzeźbienia i podkreślania rysów, aby zmniejszyć pulchne policzki i ukryć podwójny podbródek, co daje wspaniały, wyrzeźbiony wygląd twarzy”.

Drogocenne pigmenty

Istnieje ogromna gama podkładów do wyboru. Który polecasz do kształtowania konturów twarzy?

„Dla naturalnego wyglądu i dyskretnego wymodelowania konturów twarzy wybrałabym podkład z dużą zawartością pigmentów. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym celu podkład korygujący w kompakcie z gąbką do nakładania i retuszu. Jedną z zalet tej opcji jest to, że uzyskujesz w ten sposób zmatowioną skórę, dzięki czemu nie trzeba stosować pudru na wierzch. Należy unikać błyszczących, perłowych lub świecących produktów, ponieważ zepsują one naturalny wygląd, który próbujesz stworzyć”.

Jak zacząć

Gdy wybraliśmy już nasze dwa kolory podkładów w kompakcie, jaki jest następny krok?

„Sugeruję rozpocząć od nałożenia na twarz jaśniejszego odcienia jako bazy, a następnie podkreślić wszystkie te obszary twarzy, które się w sposób naturalny wyróżniają, aby rozjaśnić skórę:  środek czoła, grzbiet nosa, obszar pod oczami, wgłębienie tuż nad górną wargą (rynienka podnosowa), kąciki warg i na centralny punkcie brody”.

Nieskazitelny wygląd

Nasza profesjonalna charakteryzatorka zna przydatną sztuczkę, która może wszystko zmienić: „Zwilż gąbkę do nakładania produktu i dokładnie wyciśnij palcami, zanim użyjesz jej do nałożenia podkładu. Rozprowadzamy obficie wybrany produkt przy użyciu gąbki dla złagodzenia wszelkich widocznych śladów”.

Porady dotyczące poszczególnych punktów na skórze

Jeśli chodzi o nakładanie ciemniejszego podkładu, Pascale Guégan daje nam szczegółowe porady na temat najlepszych technik jego nałożenia w zależności od kształtu twarzy:

Zwęź czoło: jeśli masz szerokie czoło, nałóż ciemniejszy odcień w poziomie, zaczynając od linii włosów. Dobrze rozprowadź, nakładając podkład na każdej skroni, tak aby uzyskać kształt owalu.

Zmiana kształtu nosa: aby skrócić nos, dodaj pod nim odrobinę ciemniejszego podkładu. Aby wyglądał szczuplej, nałóż linię podkładu wzdłuż długości nosa po obu stronach jego nasady.

Wymodelowanie kości policzkowych: zacznij w okolicach ucha i przesuwaj się w kierunku nosa poniżej kości policzkowych, co doskonale wyodrębni tę część twarzy.

Ukryj podwójny podbródek: nałóż podkład przy użyciu gąbki na dolny kontur twarzy, na dolnej szczęce i szyi, posuwając się w dół szyi.

Najczęściej czytane

Kwas hialuronowy - właściwości i zastosowanie

Pielęgnacja twarzy

Kwas hialuronowy - właściwości i zastosowanie

Jeden z najważniejszych składników kosmetyków, choć jeszcze kilkanaście lat temu jego nazwa nie pojawiała się w INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients).  Dziś nie wyobrażamy sobie skutecznego kremu nawilżającego bez jego obecności. Dlaczego?

Przeczytaj artykuł

Kto powinien stosować puder rozświetlający?

Pielęgnacja twarzy

Kto powinien stosować puder rozświetlający?

Puder rozświetlający to kosmetyk, który jest w stanie wzbogacić nie tylko nasz codzienny lub wieczorowy makijaż, ale też optycznie poprawić ogólną kondycję naszej skóry. Kto powinien stosować puder rozświetlający? I jak go prawidłowo aplikować na twarz? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o pudrach rozświetlających do twarzy!

Przeczytaj artykuł

go to top