OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak nawilżyć nogi i sprawić, żeby wyglądały jak najlepiej.

  • favoris

Należy więc pamiętać, że nawet jeśli pogoda jest cieplejsza, Twoja skóra wciąż potrzebuje nawilżenia. Nie można więc zapominac o skórze na nogach. Musimy pamiętać o systematycznym nawilżaniu, by cieszyć się zadbaną skórą na dłużej.

Czy powinnam przestać używać bogatych formuł, kiedy pogoda jest dobra?

„To nie jest dobry pomysł. Chociaż prawdą jest, że musimy stosować bogatsze tekstury podczas chłodniejszych pór roku, to nie powód, aby przerwać odżywianie naszej skóry, gdy temperatura wzrośnie”. Przecież nie przestajemy jeść w okresie letnim, prawda? Należy więc pamiętać, że nawet jeśli pogoda jest cieplejsza, Twoja skóra wciąż potrzebuje nawilżenia. Można nadal używać zwykłego kremu lub możemy zmienić go na kosmetyk o lżejszej konsystencji, ale upewniając się, że jest to dobry preparat nawilżający, a tym samym preparat, który jest w stanie pielęgnować skórę całego naszego ciała, w szczególnosci sóry nóg.

Marzę o produkcie uniwersalnym, jaki mam wybrać?

Połączenie praktyczności i zmysłowości zapachu oraz konsystencji - to wszystko ma w sobie sucha oliwka. Aby sprawdzić, czy formuła ma odpowiednie właściwości nawilżające, należy wykonać prosty test, który wykaże jego skuteczność. „Układamy kilka arkuszy papieru jeden na drugim i umieszczamy kroplę olejku na wierzchu. Olejek, który przechodzi przez większość kartek, jest odpowiedni dla twojego ciała! Tym sposobem dowiesz się, który preparat jest w stanie lepiej nawilżyć skórę nóg. Innym ważnym atutem do rozważenia jest olejek bez silikonu: jego aktywne składniki łatwiej przenikają do włosów, skóry i paznokci”. Niektóre olejki zapewniają do 24 godzin komfortu. Efektem końcowym jest pożegnanie z włosami suchymi jak słoma i suchą skórą nóg!

Aby Twoja skóra była dobrze odżywiona, musisz także zadbać o swoją dietę!

Oliwa i olej rzepakowy są znane z tego, że dostarczają skórze potrzebne jej składniki odżywcze takie jak kwasy Omega 6. Jednak olej tłoczony z pestek dyni jest również bogaty w kwasy omega 6, olej z konopi i olej z lnu są bogate w kwasy omega 3, olej szafranowy jest nasycony witaminą E. Wszystkie te oleje mają mnóstwo odżywczych i nawilżających właściwości, które pomagają zwalczać suchość skóry i nawilżyć  suchą skórę na nogach. Te dostępne w wyspecjalizowanych sklepach oleje można używać również w dressingach do sałatki.

Najczęściej czytane

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

go to top