OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jakie minerały zawarte są w wodzie termalnej Vichy?

 • favoris

W ostatnich latach trend kosmetyki naturalnej nabiera na sile. Powstaje coraz więcej kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach, których formuła jest wolna od konserwantów i sztucznych barwników. Wśród nich ważne miejsce zajmuje woda termalna Vichy, po którą sięga coraz więcej Polek. Sekretem sukcesu tego produktu jest wykorzystanie bogactw 15 minerałów ziemi. Sprawdź, jakie znaczenie mają minerały w kosmetyce. I przekonaj się, że minerały w wodzie termalnej Vichy to najlepsze, co możesz dać swojej skórze!

Czym jest woda termalna?

Jakie minerały zawarte są w wodzie termalnej Vichy?

Woda termalna to nic innego jak naturalna woda źródlana. Jej cudowne właściwości wynikają z faktu, że płynie głęboko pod ziemią. Dzięki temu po pierwsze charakteryzuje się jako mikrobiologicznie czysta, a po drugie, zostaje wzbogacona o cenne dla zdrowia i urody pierwiastki. Ponadto źródła termalne mają zazwyczaj temperaturę wyższą niż temperatura powietrza - przy ujściu jest to około 20 st. C. - co wywołuje szereg reakcji chemicznych, w wyniku których powstają nowe, cenne substancje.
Skład wody termalnej i tej źródlanej, i tej kosmetycznej może być różny. Zależy to bowiem w głównej mierze od miejsca jej występowania. Woda termalna Vichy, wydobywana jest z głębi skał magmowych znajdujących się na terenie Owernii - ta francuska miejscowość znana jest jako „kraina wulkanów”. I właśnie dlatego kolekcja minerałów zawarta w tym dermokosmetyku jest czymś unikatowym!

Jakie rodzaje minerałów występują w wodzie termalnej Vichy?

Jakie minerały zawarte są w wodzie termalnej Vichy?

Woda termalna Vichy swoją krystaliczną czystość oraz bogactwo minerałów zawdzięcza właśnie temu, że płynie w skałach wulkanicznych jakieś 4000 metrów pod ziemią. W konsekwencji źródła termiczne w trakcie swojej podziemnej wędrówki nasycają się tzw. minerałami skał magmowych, które mają znaczący wpływ na kondycję skóry. Chociaż minerały w wodzie Vichy mają charakter pierwiastków śladowych, ich moc ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszej skóry.

Minerały w wodzie termalnej Vichy:

* WAPŃ,
* ŻELAZO,
* MANGAN,
* POTAS,
* MAGNEZ,
* BOR,
* KRZEM,
* STRONT,
* SIARKA,
* WODOROWĘGLANY,
* FLUOR,
* ORTOFOSFORANY,
* AMONIAK.

Jaka jest rola tych minerałów w kosmetyce?

Jakie minerały zawarte są w wodzie termalnej Vichy?

Minerały w kosmetyce pełnią znaczącą funkcję. Jej wyjaśnienie należy rozpocząć od tego, że te szczególne pierwiastki chemiczne są ważnym budulcem ludzkiego organizmu. Nasza skóra, aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje około 30 z nich. Ale niestety minerały nie są związkami, które potrafimy sami zsyntetyzować. Musimy je zatem nieustannie uzupełniać - albo wraz z pożywieniem, albo poprzez suplementację. Zdarza się jednak, że to nie wystarcza. Kiedy skóra nie wygląda zdrowo, najlepiej wesprzeć ją dobroczynnym działaniem minerałów w kosmetykach. Niejednokrotnie już udowodniono bowiem, że uzupełnienie brakujących pierwiastków szybko przekłada się na poprawienie kondycji skóry.

Jaką odgrywają minerały w kosmetyce oferowanej przez Vichy?

Jakie minerały zawarte są w wodzie termalnej Vichy?

* WAPŃ ma działanie przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe. Świetnie radzi sobie ze skórą trądzikową, którą delikatnie wysusza i łagodzi.
* ŻELAZO wspomaga regenerację skóry właściwej, pomaga odbudować włókna kolagenowe.
* MANGAN działa jako antyoksydant, zwalcza zmarszczki i przywraca skórze elastyczność.
* POTAS, odpowiada za wspieranie warstwy hydrolipidowej, przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
* MAGNEZ jest przeciwzapalny i antyutleniający, działa na skórę nawilżająco i regenerująco.
* BOR odpowiada za produkcję estrogenów, progesteronu, testosteronu, wspomaga syntezę wit. D3. Działa antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie. Ściąga i napina skórę.
* KRZEM przede wszystkim wzmacnia naczynia włosowate. Pomocny w leczeniu trądziku i eliminowaniu zmarszczek.
* STRONT jest przeciwbakteryjny, przeciwzapalny, zmniejsza odczyny alergiczne. Ponadto jest to minerał w kosmetyce doceniany jako środek przeciwświądowy. Pomaga łagodzić zaczerwienienia i jest lekarstwem na trądzik, czy inne wykwitowe choroby skóry.
* SIARKA jest nie tylko przeciwzapalna i antybakteryjna, ale co ważne, ogranicza łojotok.
* WODOROWĘGLANY mają zastosowanie w nawilżaniu i oczyszczaniu skóry.
* FLUOR znany jako antyoksydant.
* RTOFOSFORANY pomagają w syntezie energii.
* AMONIAK jest niezbędny w syntezie aminokwasów.

Kobiety coraz częściej sięgają po kosmetyki, których skład daleki jest od sztucznie barwionych syndetów. Najlepiej obrazuje to rosnąca popularność produktów stworzonych na bazie wody termalnej Vichy. Według badań statystycznych prowadzonych przez markę Vichy, jej woda termalna sprzedawana jest w Polsce co 20 minut. Skąd ten sukces? Polki świetnie wiedzą, że minerały z wód termalnych to najlepsze, co mogą podarować swojej skórze!


Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  5 przyczyn intensywnego zapachu potu

  Pielęgnacja ciała

  5 przyczyn intensywnego zapachu potu

  Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

  Przeczytaj artykuł

  10 zastosowań olejku herbacianego

  Pielęgnacja ciała

  10 zastosowań olejku herbacianego

  Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

  Przeczytaj artykuł

  go to top