OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem na blizny — czy istnieje środek, który zmniejszy ich widoczność?

  • favoris

Tylko osoby dotknięte bliznami wiedzą, co oznacza poczucie niedoskonałości oraz marzenie, by blizny stały się niewidoczne. Leczenie blizn może okazać się bardzo trudne. Wiele zależy także od miejsca, w którym się one znajdują oraz sposobu ich redukowania. Obecnie, dość skuteczne okazuje się laserowe usuwanie blizn, nie każdy jednak posiada wystarczające środki, by móc sobie na to pozwolić. Wyjątkowo uprzykrzające życie, ze względu na widoczność, są blizny potrądzikowe, które często trudno jest nawet zatuszować podkładem. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy na blizny po trądziku, kremy na blizny pooperacyjne. Jednak nie wszystkie są skuteczne. Czy jednak maść na blizny może pomóc, by raz na zawsze skutecznie pozbyć się blizn? Jaki krem na blizny jest najlepszy? Sprawdźmy!

Sposoby na blizny

Zanim zaczniemy pisać o środkach i metodach na pozbycie się blizn, bardzo ważna jest wiedza, że im wcześniej rozpocznie się walkę z bliznami, tym skuteczniej się ich pozbędziemy. Stare blizny są dużo trudniejsze do usunięcia w porównaniu z tymi świeżymi. Dlatego też warto jak najwczęściej rozpocząć walkę o idealną skórę.

1. Naturalny sposób naszych babć — już dawno temu ludzie odkryli rozjaśniające właściwości soku z cytryny. Pozostawiając sok na skórze istnieje szansa, że przebarwienia delikatnie wyrównają koloryt skóry. Wykonując tę czynność przez długi okres (nawet kilka miesięcy), blizny mogą delikatnie się spłycić, jednak trudno mówić o ich pełnym wyleczeniu. Jeszcze mocniejszymi właściwościami charakteryzuje się sok z kiszonych ogórków!

2. Olejek z drzewa herbacianego — jest to świetny środek do odnawiania skóry w ogóle. Charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi. Podobnie do soku z cytryny, musi być stosowany regularnie przez stosunkowo długi czas.

3. Olejek lawendowy — tak samo, jak olejek z drzewa herbacianego, olejek lawendowy wykazuje właściwości gojąco-regenerujące.

4. Cepan — to maść, która stosowana jest na różnego rodzaju blizny. W jej skład wchodzi wyciąg z cebuli, rumianku, alantoina i sól sodowa. Jego specyficzny zapach skutecznie odstrasza wielu zainteresowanych.

5. No - Scar, krem zawierający wyciąg z masy perłowej, przeznaczony jest dla osób borykających się z bliznami pooparzeniowymi, potrądzikowymi, a także po zabiegach chirurgicznych.

6. Laser — to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się blizn, które towarzyszą nam już długi czas, i są raczej stare. Nie jest to najbardziej komfortowa metoda, ze względu na nieprzyjemny ból towarzyszący przebijaniu się lasera przez warstwy skóry. Metoda ta jest kosztowna ze względu na przymus powtarzania zabiegów.

O poradę w sprawie pielęgnacji twarzy z niedoskonałościami zapytaliśmy profesjonalistów Vichy. Przedstawili nam oni peeling na noc Idéalia. Przeznaczony jest dla kobiet, których koloryt twarzy jest nierównomierny, a także widocznymi porami oraz z oznakami pierwszych zmarszczek.

Jeżeli Twoja rana dopiero się goi, nałóż bezpośrednio na nią zawartość kapsułki z witaminą E. W ten sposób znacznie zmniejszasz ryzyko powstania w tym miejscu blizny oraz przyspieszysz proces gojenia się skóry. W podobny sposób może działać miód, nałożony bezpośrednio na świeżą ranę.

go to top