OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem półtłusty - kto powinien go stosować?

 • favoris

Na typ skóry każdego człowieka składają się jego indywidualne cechy wrodzone, a także sposób, w jaki traktuje siebie i swoje ciało. Bardzo często, na skutek nieprawidłowej pielęgnacji skóra tłusta potrafi zamienić się w szarą i wysuszoną, a skóra sucha nieprzyjemnie się przetłuszczać. Gdzieś pomiędzy jest jeszcze skóra mieszana, która łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Sposób, w jaki traktujemy naszą skórę, ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie się ona znajduje. Wybranie odpowiednich kosmetyków potrafi być trudniejsze niż mogłoby się to wydawać. Jaki krem do twarzy wybrać? Krem do skóry suchej? Krem do skóry mieszanej? Jaki krem nawilżający do skóry mieszanej będzie najlepszy? Jak działa krem półtłusty? Sprawdźmy!

Aby odpowiednio wybrać idealny krem do twarzy, należy najpierw zastanowić się, jakie rodzaje skóry są nam znane oraz jak należy dbać o każdą z nich. O tym, jakiego typu jest Twoja skóra, najszybciej powie Ci dobra kosmetyczka lub dermatolog. Są jednak pewne cechy charakterystyczne, które pozwolą Ci sprawdzić samodzielnie, czy krem półtłusty jest Twoim kremem.

1. Skóra sucha: jest dość cienka, jej kolor jest zazwyczaj jasny, skóra jest mało elastyczna, często widoczne naczynia krwionośne, zwężone pory skóry. Łatwo ulega podrażnieniom. Jest wrażliwa na mydło, wodę oraz zmiany temperatur. Szybko się zaczerwienia i przesusza. Bez odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej skóra sucha szybko się starzeje i jest wyjątkowo podatna na powstawanie zmarszczek. Posiadaczki skóry suchej powinny unikać intensywnego opalania, papierosów, mydła oraz peelingów gruboziarnistych.

2. Skóra tłusta: charakteryzuje się kolorem szarożółtym, jest raczej gruba i ma tendencję do błyszczenia się. Jednym z najmniej miłych objawów skóry tłustej są bardzo widoczne rozszerzone pory. Skóra tłusta jest jednak odporna na negatywne warunki atmosferyczne. Skóra ta rzadko ulega wysuszeniu, nawet w wieku starzenia się. Dzięki temu jest ona dużo mniej narażona na przedwczesne powstawanie zmarszczek. Niestety podatna jest na występowanie niedoskonałości, dlatego  należy unikać używek, ostrych przypraw, słodyczy.

3. Skóra mieszana: ta łączy w sobie cechy dwóch skór. W miejscach takich jak: boczne partie twarzy, ma tendencje do przesuszania się, natomiast czoło, nos, broda, często przetłuszczają się. Ten rodzaj skóry jest także bardziej narażony na występowanie niedoskonałości. Dbanie o taką skórę może być wyjątkowo skomplikowane.

Krem półtłusty - kto powinien unikać?

Krem półtłusty jest zapewne najmniej pożądany w przypadku skóry tłustej, która już w sposób naturalny ma tendencję do przetłuszczania się. Jeżeli więc jesteś posiadaczką takiej skóry, krem półtłusty możesz zachować na długie, zimowe spacery, w celach ochronnych.

Krem półtłusty wydaje się być najlepszą alternatywą dla skóry suchej oraz mieszanej. O poradę w sprawie pielęgnacji skóry suchej oraz bardzo suchej spytaliśmy profesjonalistów Vichy. Przedstawili nam oni nową gamę Nutrilogie, składającą się z dwóch kremów. Jeden przeznaczony jest do skóry suchej, drugi do skóry bardzo suchej. Obydwa kremy intensywnie i bardzo szybko odżywiają skórę suchą, wrażliwą.

Rekomendowane produkty

 • Krem na dzień do skóry suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Intensywnie pielęgnujący krem ​​do skóry bardzo suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top