OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masaż bańką chińską - czyli sprawdzony sposób na walkę z cellulitem i nie tylko!

  • favoris

Lato za pasem, a Ty szorty i bikini schowałaś na dno szafy? Mimo nadchodzącej fali upałów nie masz ochoty rezygnować z długich spodni? A wszystko przez cellulit - zmorę większości z nas. Co nie oznacza, że nic nie da się z nim zrobić! Na pewno słyszałaś o skutecznych masażach antycellulitowych. Ale czy wiesz, że taki zabieg możesz przeprowadzić sama w domu? Dowiedz się więcej o masażu bańką chińską!

Masaż bańką chińską - do czego się ich używa?

Masaż bańką chińską - czyli sprawdzony sposób na walkę z cellulitem i nie tylko!

Same bańki chińskie zasłynęły najpierw ze swoich prozdrowotnych, wręcz leczniczych właściwości. Z ich pomocą można bowiem:
* walczyć z przeziębieniem i grypą,
* wykonywać masaż leczniczy kręgosłupa - wspomoże leczenie bólu pleców,
* przeprowadzać masaż relaksacyjny, który pomoże pozbyć się napięcia mięśniowego,
* poprawić ukrwienie,
* pozbyć się problemów ze stawami,
* usunąć bóle różnego typu, np. nerwobóle czy dolegliwości migrenowe,
* wspomóc walkę z problemami płucnymi,
* ujędrnić i wygładzić ciało,
* wymodelować sylwetkę,
* usunąć rozstępy i pomarańczową skórkę.
Ostatnimi czasy na popularności zyskało szczególnie stawianie baniek chińskich na cellulit. Jak wykonać taki masaż?


Masaż bańką chińską - jak zwalczyć cellulit?

Masaż bańką chińską - czyli sprawdzony sposób na walkę z cellulitem i nie tylko!

Do wykonywania domowych zabiegów na cellulit będziesz potrzebować gumowych baniek chińskich i preparatu antycellulitowego - najlepiej sprawdzi się olejek. Powinien on zawierać składniki pomagające zwalczyć pomarańczową skórkę, np. l-karnitynę, kofeinę czy olejek imbirowy lub cynamonowy. Jak stawiać bańki chińskie?
Dokładnie oczyść skórę.
Nałóż olejek - nada poślizg i pomoże w przesuwaniu bańki po skórze.
Wybierz bańkę - powinna pasować do Twojej dłoni. Przy pierwszych zabiegach zaleca się jednak zastosowanie mniejszych rozmiarów - zabieg jest dość intensywny, więc zbyt duża mogłaby sprawiać ból.
Zanurz bańkę w ciepłej wodzie (ok. 40ᵒC). Po podgrzaniu szybko ją osusz.
Przystaw bańkę do wybranej partii ciała i ściśnij jej wierzchołek dwoma palcami - kciukiem i wskazującym lub dwoma kciukami - resztą palców ściśnij jej dół. Pozwól bańce przyssać się do skóry.
Masaż antycellulitowy można wykonywać na różne sposoby, a najlepiej połączyć je ze sobą. Przesuwaj bańkę po linii prostej w górę i w dół, wykonuj nią okrężne ruchy i “ósemki”.
Aby oderwać bańkę od skóry, delikatnie podważ ją palcem - nigdy nie odrywaj jej na siłę!

Pamiętaj, aby wszystko robić tylko do granicy bólu - w przypadku jego wystąpienia, użyj mniejszej bańki lub zassij ją jeszcze raz - być może wcześniej przyssała się nieprawidłowo.
Taki masaż wykonuj przez 15-30 min. co 2-3 dni. Bańki chińskie  powinny przynieść efekty po ok. 10-12 sesjach. Jeżeli chcesz kontynuować zabiegi, pamiętaj, by po takiej ich liczbie zrobić przerwę i dać skórze odpocząć.


Masaż bańką chińską to doskonały sposób na to, jak się pozbyć cellulitu. Pamiętajmy jednak, aby do swojej kuracji dołożyć silnie odżywczy, nawilżający i ujędrniający balsam. Wielu ekspertów poleca nawilżający balsam do ciała Vichy Ideal Body, wzbogacony o kwas hialuronowy (właściwości ujędrniające) i 10 naturalnych olejków, wzmacniającą wodę Vichy z aż 15 cennymi minerałami i delikatny kwas LHA, który wyraźnie napnie tkankę i delikatnie złuszczy naskórek, poprawiając koloryt skóry i widocznie ją wygładzając.

Masaż bańką chińską - przeciwwskazania

Masaż bańką chińską - czyli sprawdzony sposób na walkę z cellulitem i nie tylko!

Choć sama procedura należy do bezpiecznych, istnieją do jej stosowania  pewne przeciwskazania. Z tego sposobu na cellulit należy zrezygnować w przypadku:
* zaburzeń krzepliwości krwi,
* uszkodzonej skóry w miejscu, na którym chcemy przeprowadzić zabieg,
* obrzęków spowodowanych urazem (stłuczeniem, skręceniem) i wylewów podskórnych,
* chorób zakaźnych,
* nowotworów,
* podwyższonej temperatury o nieznanej przyczynie,
* miesiączki,
* ciąży,
* stwardnienia rozsianego,
* podeszłego wieku - u osób powyżej 80 r.ż.,
* padaczki,
* wad i chorób serca oraz niewydolności układu krążenia.

Masaż bańka chińską to doskonała metoda na pozbycie się problemu pomarańczowej skórki. Stosuj go wraz z odpowiednim kosmetykiem do pielęgnacji - w ten sposób Twoja skóra stanie się gładsza i bardziej napięta - w pełni gotowa na lato!

Najczęściej czytane

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

go to top