OK

OK Cancel

Thank you

Close

Podkład na zimę - czyli ochrona skóry zimą

 • favoris

Zima jest zdecydowanie najbardziej wymagającą porą roku dla naszej skóry twarzy. Mróz, silny wiatr, śnieżyce, niska wilgotność powietrza oraz suche i ciepłe powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach - te wszystkie czynniki bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję skóry, która bardzo szybko staje się przesuszona, ściągnięta i podrażniona.

Oczywiście, bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku stosowany przez nas krem do twarzy, który powinien pełnić funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak zimą dużo uwagi powinnyśmy poświęcić również na wybór odpowiedniego podkładu do twarzy, który poza makijażem powinien też posiadać dodatkowe właściwości pielęgnacyjne. Jaki podkład sprawdzi się najlepiej do ochrony skóry zimą? Podpowiadamy, jak wybrać idealny podkład do makijażu na zimę!

Podkład do twarzy na zimę - bardziej kryjący i nawilżający

Niekorzystne warunki atmosferyczne w zimę sprawiają, że skóra naszej twarzy może bardzo łatwo zacząć się przesuszać i ulec podrażnieniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapewnić jej skórze dodatkową warstwę ochronną przed mrozem przy pomocy podkładu o gęstej i nieco tłustszej konsystencji. Na zimę należy też wybierać dobrze kryjące podkłady do twarzy - skóra o tej porze roku jest nie tylko bardziej skłonna do przesuszania, ale też dużo bardziej widoczne są na niej wszelkie niedoskonałości.

Pamiętajmy o tym, że kosmetyki do makijażu na zimę powinny posiadać również odpowiednie filtry UV - choć w trakcie zimy mamy do czynienia z mniejszą ilością słonecznych dni, to promienie ultrafioletowe mogą działać niekorzystnie na naszą skórę również w tym okresie, przyśpieszając proces starzenia się skóry i tworząc na niej nieestetyczne przebarwienia.

Makijaż na zimę - wybór idealnego podkładu krok po kroku

Podkład do twarzy, tak samo jak wszystkie inne kosmetyki, powinien być przede wszystkim właściwie dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej cery (np. nie powinien zapychać porów). Jednak w zimę, bez względu na rodzaj posiadanego typu cery, zdecydowanie powinien on posiadać bogatszą i gęstszą konsystencję oraz bardziej odżywczy skład, który wzmocni skórę przed gwałtownymi wahaniami temperatur - mrozem na zewnątrz oraz suchym powietrzem w pomieszczeniu. Podkłady na lato, o lekkiej i płynnej konsystencji, które zawierają w sobie dużą ilość wody, nie będą niestety w stanie skutecznie ochronić naszej skóry przed szkodliwym działaniem mrozu.

Podkład do twarzy na zimę powinien też odznaczać się skutecznymi właściwościami kryjącymi - szczególnie w przypadku, gdy mamy do czynienia np. z widocznymi przebarwieniami czy popękanymi naczynkami. Na zatuszowanie wszelkich mankamentów urody, a przy tym nawilżenie i ochronę skóry zimą, pozwoli nam m. in. Vichy Dermablend fluid o przedłużonej trwałości, który zapewni nieskazitelny i matowy wygląd twarzy bez efektu maski. Jeśli posiadamy cerę tłustą, nie zapomnijmy jednak o zastosowaniu matującego pudru na strefę T.

Podkłady do twarzy na zimę - kolor ma znaczenie

Zimą skóra naszej twarzy posiada zupełnie inny odcień niż latem, dlatego ważne jest, aby potrafić odpowiednio dopasowywać kosmetyki do makijażu nie tylko pod względem ich formuły i składu, ale też kolorystyki. Dobry podkład do twarzy na zimę powinien odznaczać się nieco jaśniejszym kolorem niż ten, który stosujemy latem - letnie podkłady mogą okazać się za ciemne przy bladej cerze zimą. Warto zaznaczyć, że opalona skóra latem posiada cieplejszy odcień, podczas gdy zimą wpada w nieco bardziej chłodniejsze tony, co trzeba koniecznie wziąć pod uwagę przy zakupie podkładu do twarzy.

Rekomendowane produkty

 • Fluid korygujący. 16 h trwałość. VICHY DERMABLEND
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top