OK

OK Cancel

Thank you

Close

Problemy ze skórą twarzy: skóra alergiczna - sposoby pielęgnacji

 • favoris

Problem skóry alergicznej dotyka wiele kobiet. Często zastanawiają się one - jak sobie z nim radzić? Najważniejsze to ustalić przyczyny alergii, ponieważ uczulać może zarówno kosmetyk jak i konkretny produkt spożywczy. Czy wszystkie problemy ze skórą twarzy wymagają konsultacji z lekarzem? W jakich sytuacjach wystarczy odpowiednia pielęgnacja, a kiedy warto wybrać się do specjalisty? Jak dbać o skórę, żeby wzmocnić ją i zapobiegać występowaniu alergii skórnej?

Objawy alergii skórnej

Alergia skórna najczęściej objawia się pod postacią różnych problemów ze skórą twarzy. Najpopularniejsze z nich to:

*podrażnienie, pieczenie i świąd
*nadmierne przesuszenie skóry, uczucie *ściągania, łuszczenie się naskórka
*plamy, przebarwienia
*pokrzywka
*krosty

Warto bacznie obserwować stan swojej skóry i w razie wystąpienia niepokojących objawów ustalić ich przyczynę. W przypadku alergii może to być trudne, ponieważ czynnikiem alergizującym może być praktycznie wszystko. Jednakże szybka reakcja i w razie potrzeby, wizyta u dermatologa, pomogą nam szybko zwalczyć objawy alergii skórnej.

Przyczyny alergii

Ogólnie rzecz biorąc, alergia to nadmierna reakcja organizmu na czynniki zewnętrzne. Jest to mechanizm obronny mający na celu ochronę naszego organizmu, niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się że reagujemy alergią nie tylko na szkodliwe bodźce. Uczulać mogą zarówno kosmetyki, dlatego warto sięgać po te hipoalergiczne i krytycznie badać skład. Unikajmy substancji zapachowych, konserwantów i barwników. Zwróćmy też uwagę, czy preparat jest dopasowany do potrzeb naszej skóry. Ważne jest, aby produkt dbał o odpowiedni poziom nawilżenia i wzmacniał warstwę hydrolipidową naszej skóry. Co jeszcze, oprócz kosmetyku, może wywołać alergię skórną? Przede wszystkim substancje, z którymi ma styczność nasza skóra, czyli na przykład preparaty do prania ubrań czy chemia gospodarcza. Niepożądane reakcje na skórze mogą być wywołane także przez alergię pokarmową. Warto przyjrzeć się bardziej wnikliwie skórze alergicznej, zastanowić się co może być przyczyną uczulenia.

Pielęgnacja skóry alergicznej

Większość problemów ze skórą twarzy można rozwiązać stosując odpowiednie preparaty i dermokosmetyki, a także unikając szkodliwych czynników. Jakie są najważniejsze zasady dbania o skórę alergiczną? Oto wybrane z nich:

*stosowanie hipoalergicznych, przebadanych dermatologicznie kosmetyków (bez konserwantów, barwników i substancji zapachowych w składzie)
*dbanie o właściwy poziom nawodnienia skóry (warto sięgnąć po krem zawierający Naturalny Czynnik Nawilżający NMF, który występuje w ludzkiej skórze)
*delikatne oczyszczanie przy pomocy preparatów przeznaczonych dla skóry wrażliwej (należy unikać mycia twarzy agresywnymi żelami czy mydłem)
*łagodzenie podrażnień przy pomocy naturalnych produktów, takich jak Woda Termalna z Vichy (ukojenie podrażnień przyniesie natychmiastową ulgę i pozwoli na chwilę przestać myśleć o problemach ze skórą twarzy)
*przede wszystkim ochrona - używanie kremów z odpowiednim filtrem UV (nawet zimą) oraz zabezpieczenie skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr czy mróz
*w razie wystąpienia niepokojących objawów - natychmiastowe odstawienie nowych kosmetyków

Skóra alergiczna jest o wiele bardziej wrażliwa i wymagająca niż inne typy. Potrzebuje specjalnego traktowania, w przeciwnym razie możemy doczekać się problemów ze skórą twarzy. Jednakże, właściwa pielęgnacja i odpowiednio szybkie reagowanie na objawy alergii, może nam pozwolić na cieszenie się piękną skórą, bez widocznych oznak alergii. Warto włożyć trochę wysiłku, żeby jak najszybciej zlikwidować podrażnienia, usunąć objawy alergii i już dzisiaj cieszyć się piękną skórą. Odpowiednio dobrane preparaty, takie jak profesjonalne dermokosmetyki, unikanie działania szkodliwych czynników i codzienne dbanie o skórę szybko przynoszą efekt w postaci promiennej, gładkiej skóry, bez podrażnień. Nawet mając skórę alergiczną, możesz wyjść z domu bez makijażu i być dumną ze swojego wyglądu!

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top