OK

OK Cancel

Thank you

Close

Skóra wrażliwa? Nie rumień się więcej z powodu swojej cery!

  • favoris

Pierwszy etap makijażu zazwyczaj wiąże się z ujednoliceniem cery za pomocą pudru lub podkładu. Daje to natychmiastowe rezultaty, ale czasami może kończyć się niedobrze dla skóry wrażliwej.

Istnieje wiele objawów podrażnienia skóry, w tym oznaki suchości w niektórych obszarach, żyłki i pajączki oraz stałe lub na pół trwałe czerwone plamy. Podczas gdy niektóre objawy tworzą się w czasie, inne pojawiają się bez ostrzeżenia wraz z wrażeniem gorąca i mrowienia, podobnym trochę do uderzeń gorąca - zaczerwienienie nie w porę wraz z gwałtowną zmianą temperatury lub w momentach stresu. Te nieprzyjemne sytuacje mogą prowadzić do utraty pewności siebie i w efekcie marzenie o podkładzie, który pomoże zamaskować wszystkie te drobne niedoskonałości.

Należy znaleźć odpowiedni podkład dla siebie

Należy unikać nieodpowiednich podkładów, które mogą dosłownie przydusić skórę. Podkłady o ciężkiej konsystencji lub zbyt mocno kryjące mogą spowodować stan zapalny skóry i doprowadzić do czegoś odwrotnego od tego, czego pragniemy. Wybieramy podkłady, które pozwalają skórze oddychać i sprawdzamy, czy formuła została przetestowana na skórze wrażliwej.

Odkryj na nowo przyjemność robienia makijażu

Aby wyjść z tego zaklętego kręgu, Emmanuelle Foucaud, konsultantka kosmetyczna w instytucie Vichy zaleca: „Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nasza skóra jest dobrze nawilżona. Wybierajmy preparaty hipoalergiczne, czyli takie, które nie zatykają porów i nie wysuszają skóry. Aby upewnić się, że stosujemy je prawidłowo, nakładamy podkład za pomocą gąbki lub pędzelka. Należy zawsze nakładać go od wewnątrz na zewnątrz twarzy, aby uzyskać naturalne wykończenie. Produkty te można również stosować lokalnie. Wystarczy wklepać je palcem na obszarze, gdzie występują problemy: niedoskonałości, widoczne żyłki, itp.”     

Należy koniecznie oczyścić gąbkę lub pędzelek po życiu, tak aby nie zamieniły się one w pożywkę dla bakterii. Można używać szamponu, aby delikatnie oczyścić włosy pędzla. Delikatnie osuszamy gąbkę suchym ręcznikiem i pozostawiamy do wyschnięcia w pozycji poziomej tak, aby włoski nie opadły.   

Wreszcie wybierając lekki podkład, mamy znaczącą przewagę, jeśli chodzi o jego usunięcie. Wymaga on wycierania skóry mniejszą ilością płatków bawełnianych, a więc demakijaż jest mniej drażniący dla skóry. Jedna cenna końcowa rada: do demakijażu wrażliwej skóry najlepiej jest użyć preparatu micelarnego lub dowolnego innego produktu, który nie wymaga spłukiwania.

Podwójny zbieg okoliczności

„Połączenie stosowania kremu nawilżającego z samodzielnym masażem reaktywuje mikrokrążenie, głęboko pobudza tkanki skóry i wygładza nierówną skórę”. - przypomina, Emmanuelle Foucaud, konsultantka w Instytucie Vichy.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top