OK

OK Cancel

Thank you

Close

Trwała koloryzacja włosów - jak pielęgnować włosy zniszczone farbowaniem?

 • favoris

Farbowanie włosów to zabieg, który niszczy włosy. Zregenerujesz je przede wszystkim dzięki kosmetykom z zawartością keratyny i kwasów omega. Sprawdź więc, gdzie ich najlepiej szukać.

Nie da się ukryć, że koloryzacja włosów wpływa na nadmierne puszenie się fryzury oraz jej zbytnie przesuszenie. W wyniku rozchylania łusek włosa w trakcie zabiegu stają się one szorstkie i pozbawione nawilżenia. Jak więc zregenerować zniszczone włosy, aby, mimo farbowania, wyglądały zawsze pięknie i były wygładzone oraz zdrowe? Zaraz poznasz kilka sprawdzonych sposobów.

Jak zregenerować zniszczone włosy po zabiegu farbowania?

Wzmacnianie.
Włosy - porady na temat włosów to temat rzeka. Zacznijmy od charakterystyki włosów. Silny włos to taki, w którym mostki dwusiarczkowe ściśle łączą łańcuchy keratyny. Zespolone mocno cząsteczki białka keratyny (podstawowy budulec włosa) sprawiają, że włos jest odporny na złamania. W trakcie zabiegu farbowania dochodzi niestety do zerwania mostków dwusiarczkowych i przerwania keratynowego łańcucha.  Trwała koloryzacja włosów wiąże się więc z ich osłabieniem i sprawia, że włos jest podatny na kruszenie.  Istnieją na szczęście kosmetyki, które odbudowują zniszczone mostki dwusiarczkowe oraz uzupełniają ubytki keratyny we włosach np. Maska na włosy Vichy Dercos. Powodują one wzmocnienie głównego „rusztowania” włosów i sprawiają, że włos znów jest zdrowy i mocny.

Zwiększenie elastyczności włosów.

Farbowanie odrostów wpływa niekorzystnie na elastyczność włosów. Sprawia, że są kruche, łamliwe. Dlatego też pielęgnacja włosów zniszczonych farbowaniem powinna opierać się na próbie odbudowania ich sprężystości. Z pomocą przyjdzie tu olejowanie włosów, które zregeneruje zniszczone włosy poprzez dostarczenie im niezbędnej dawki lipidów. Chcąc więc zregenerować fryzurę, którą osłabiła trwała koloryzacja, sięgnij po kosmetyki z zawartością olejku arganowego, makadamia lub też olejku morelowego.

Nawilżanie.
Trwała koloryzacja to zabieg, który bardzo przesusza włosy. Wynika to z rozchylenia łusek i utraty ochronnej osłonki, która chroni włos przed nadmiernym parowaniem wody na zewnątrz. Aby przywrócić fryzurze odpowiedni poziom nawilżenia, sięgnij po kosmetyki bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które pozwolą ci odbudować ochronny pancerz. Na zniszczone włosy nałóż więc odżywkę lub maskę z zawartością oliwy z oliwek, oleju morelowego, czy też migdałowego. Spowodują one zmiękczenie włosów i sprawią, że będą miłe w dotyku.

Odżywienie.
Włosy - jak wzmocnić słabe pasma? Chcesz mieć piękne, długie włosy, mimo iż korzystasz  z tak niszczących zabiegów jak trwała koloryzacja? Postaraj się więc o wzmocnienie ich od wewnątrz za pomocą właściwej diety. Farbowanie włosów wpływa na gorszą kondycję fryzury, więc jeśli dodatkowo zapomnisz o dostarczaniu organizmowi witamin i minerałów, twoje włosy mogą być wkrótce w opłakanym stanie. Jak dbać o długie włosy poddawane zabiegom koloryzacji? Przede wszystkim poprzez dietę bogatą w produkty z zawartością siarki. Znajdziesz je w żywności zasobnej w cysteinę, czy metioninę, czyli np. w rybach, pistacjach, czy jajkach.  Wzmocnią one twoje włosy na tyle, że będą mniej podatne na złamania.

Właściwa pielęgnacja włosów.
Jeśli chcesz w pełni zregenerować włosy po trwałej koloryzacji, pamiętaj aby pielęgnując je: myć je zawsze w letniej wodzie; ograniczyć liczbę kosmetyków do stylizacji, jak również używać produktów przeznaczonych wyłącznie do włosów farbowanych.

Rekomendowane produkty

 • ODŻYWCZO-REGENERUJĄCA MASKA VICHY DERCOS
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  go to top