OK

OK Cancel

Thank you

Close

Woda z kranu: przyjaciel czy wróg skóry wrażliwej?

  • favoris

To pytanie zawsze wywołuję debatę. Podczas gdy niektórzy dermatolodzy uważają, że woda wysusza skórę i systematycznie odradzają jej stosowanie, inni polecają ją bez zastrzeżeń, nie uważając, że osłabia skórę.

Głos rozsądku

Według dermatologa Michela Le Maître wody z kranu należy właściwie używać. Ważną rzeczą jest zachowanie optymalnej jakości warstwy hydrolipidowej skóry, która tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry”. Aby to osiągnąć, mamy do wyboru tylko jedno rozwiązanie: obserwować, jak skóra reaguje. Czy masz uczucie ściągnięcia skóry? Czy widzisz zaczerwienienie? Kamień i chlor działają drażniąco na skórę. Ale to nie znaczy, że należy całkowicie unikać wody z kranu.

Należy kontrolować twardość wody

Jeśli nie mieszkasz w górach, gdzie woda z kranu jest znacznie czystsza, może zaistnieć potrzeba znalezienia alternatywnego rozwiązania. W miastach i miasteczkach idealnym rozwiązaniem jest zmiękczanie wody. Za pomocą systemu filtracyjnego można oczyścić twardą wodę z chloru i kamienia. Jeśli stosujemy zmiękczanie wody, możemy mieć pewność, że nasze komórki skóry odzyskają swoje naturalne piękno. Aby dowiedzieć się, czy musisz zmiękczać wodę, możesz przetestować swoją wodę za pomocą pasków, które mierzą twardość wody.

Jak dbać o skórę wrażliwą

Biorąc pod uwagę, że dermatolodzy jednogłośnie rekomendują oczyszczanie skóry dwa razy dziennie, rano i wieczorem, ważne jest, aby robić to właściwie. Oczywiście, jeśli masz wrażliwą skórę, należy wybrać produkty, które nie wymagają spłukiwania, takie jak preparaty micelarne lub kombinację mleczka oczyszczającego, a następnie tonika - najdelikatniejszy sposób na oczyszczanie skóry. Zwykłe zabiegi oczyszczające kończymy, delikatnie spryskując twarz kojącą wodą termalną, aby rozpuścić wszelkie osady kamienia, które pozostają na powierzchni skóry. Osoby, które regularnie stosują makijaż oczu, powinny używać płynu dwufazowego, aby delikatnie usunąć cienie do oczu, a następnie maskarę. Przykładamy do powiek bawełniany wacik nawilżony preparatem do demakijażu, a następnie dociskamy przez około dziesięć sekund, aż cały makijaż się rozpuści. W przypadku rzęs namaczamy bawełniany wacik w środku do demakijażu i składamy go, wsuwając pod rzęsy i przykładając na rzęsy od góry. Ściskamy obydwie części wacika razem przez kilka sekund, a następnie delikatnie przesuwamy go w kierunku krawędzi oka, aby usunąć wszelkie ślady tuszu.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top