OK

OK Cancel

Thank you

Close

Wpływ menopauzy na pogorszenie się jakości skóry- jak zapobiec procesom starzenia?

Menopauza to fizjologiczny proces, w trakcie którego znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry. Powstrzymaj go dzięki sprawdzonym kremom przeciwzmarszczkowym.

Wpływ menopauzy na pogorszenie się jakości skóry

Jeśli skończyłaś 45 lat i od jakiegoś czasu czujesz się zmęczona, rozdrażniona, odczuwasz nagłe uderzenia gorąca, nadmiernie się pocisz, a twoja miesiączka powoli zanika, to wiedz, że są to pierwsze objawy menopauzy. Menopauza to okres, którego granicę wyznacza ostatnia menstruacja. Jeśli minęło od niej przynajmniej 6 miesięcy, możesz być pewna, że powolnymi krokami wkraczasz w wiek dojrzały, a spadek hormonów, który teraz następuje, wiązać się będzie nie tylko z nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony fizycznej, ale też i pogorszeniem wyglądu skóry. Jednak nie jest to powód do załamywania rąk. Wystarczy, że odpowiednio o siebie zadbasz, a możesz w znacznym stopniu zahamować proces starzenia się organizmu i wpłynąć na lepszą jakość skóry.

Przyczyny starzenia się skóry w okresie menopauzy

Kiedy zaczyna się menopauza, następuje znaczny spadek poziomu hormonów, w szczególności estrogenów, który znacząco wpływa na proces starzenia się skóry. Następuje wówczas ścieńczenie naskórka, a skóra staje się mniej jędrna w wyniku spowolnienia produkcji kolagenu oraz elastyny. Brak estrogenów wpływa również na gorszy proces zatrzymywania wody w naskórku oraz spadek kolagenu. Skutkiem tego wszystkiego jest słabiej nawilżona cera oraz zaburzone proporcje twarzy. Kontury twarzy, do tej pory wyraziste i dobrze zaznaczone, zaczynają się rozmywać, policzki opadają, a bruzdy na czole i wokół ust stają się coraz bardziej widoczne z powodu utraty gęstości skóry. Czasem, efektem zmian hormonalnych może być powrót defektu z lat nastoletnich, czyli trądziku. Wówczas musisz wytoczyć walkę nie tylko z nowo powstałymi zmarszczkami, ale również z brodawkami łojotokowymi. Kolejnym nieprzyjemnym zaskoczeniem może być pojawienie się na twarzy tak zwanych „pajączków”, czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych. Nawet, jeśli do tej pory nie miałaś z tym problemu, w wyniku spadku estrogenów następuje teleagiektazja, która, niestety nie wygląda zbyt estetycznie.

Jak zahamować proces starzenia się skóry?

Pogorszona jakość skóry powinna zmobilizować cię do walki o lepszy wygląd i skłonić do szukania sposobów, które powstrzymają postępujący proces starzenia. Na szczęście żyjemy w takich czasach, w których dobrze skomponowany krem przeciwzmarszczkowy jest dostępny w każdej aptece i skutecznie może powstrzymać efekt starzenia się skóry. Wystarczy tylko zorientować się, jakie składniki powinien posiadać preparat dla kobiet dojrzałych, aby menopauza przestała kojarzyć ci się ze zmarszczkami i pozbawioną konturów twarzą. Warto sięgać po takie kosmetyki, które są w stanie pobudzić aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Dzięki nim zyskasz bardziej jędrną skórę, a twoje zmarszczki zostaną wypełnione. Pobudzenie fibroblastów jest możliwe np. dzięki PROTEIC Gf- naturalnemu wyciągowi bogatemu w proteiny roślinne, który znajduje się w kremie Vichy Neovadiol. Kremy przeciwzmarszczkowe tego typu długotrwale zwiększają napięcie, poprawiają jakość skóry, przywracają kontury twarzy poprzez efekt liftingu oraz zapewniają młody wygląd szyi. Co możesz jeszcze zrobić, żeby ulepszyć jakość skóry i powstrzymać proces starzenia w okresie menopauzy? Pójdź na fit face. Nie wiesz co to takiego? To zajęcia, na których uczysz się gimnastyki twarzy. Dzięki nim naturalnie wzmocnisz mięśnie twarzy i zapobiegniesz ich wiotczeniu. Menopauza to także dobry czas na to, żebyś zaczęła odwiedzać kosmetyczkę (jeśli do tej pory tego nie robiłaś). Mezoterapia bezigłowa, zabiegi laserowe czy też zabiegi przy użyciu kwasów, wspomogą regenerację komórek i pozwolą ci na dłużej zachować młody i gładki wygląd twarzy.

Zespół Vichy

go to top