OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zdrowy tryb życia - tego potrzebuje Twoja skóra!

 • favoris

Zdrowy tryb życia to jeden z najskuteczniejszych sposobów dla zachowania pięknej skóry. Dzięki zasadom zdrowego stylu życia nie tylko opóźnisz proces starzenia i złagodzisz jego przebieg, lecz zyskasz także promienną i pozbawioną niedoskonałości skórę. Dowiedz się, jak styl życia wpływa na zdrowie i jak zdrowo żyć!

Wpływ (nie)zdrowego trybu życia na skórę

Styl życia i zdrowie skóry to dwie nieodłączne kwestie. Wynika to z faktu, że skóra jest odzwierciedleniem sposobu życia i odżywiania. Jeśli prawidłowo się odżywiasz i regularnie uprawiasz aktywność fizyczną to skóra twarzy i ciała odwdzięczy się zdrową kondycją. Z kolei, gdy systematycznie spożywasz przetworzoną żywność i prowadzisz bierny tryb życia, skóra także ukaże tego, tym razem, negatywne skutki. Dlaczego skóra jest odzwierciedleniem stylu życia, a zwłaszcza sposobu odżywiania? Otóż znaczna część produktów przemiany materii jest oczyszczana i usuwana z organizmu właśnie przez skórę. Z tego względu, dostarczając do wnętrza wysoko przetworzone pożywienie, można mieć problem z trądzikiem, natomiast zdrowo się odżywiając, cieszyć się gładką cerą.

Zasady zdrowego stylu życia

Zdrowy styl życia to gwarancja zdrowej skóry - pozbawionej zanieczyszczeń i niedoskonałości, odpornej na zmiany trądzikowe, a nawet na proces starzenia się. Przestrzegając zasad zdrowego stylu życia, sprawiasz, że skóra zyskuje dobroczynności, jakie niesie ze sobą prawidłowa pielęgnacja twarzy. Jeśli np. walczysz z trądzikiem - zdrowy tryb życia okaże się pomocny w eliminacji jego objawów. Z kolei, gdy znajdujesz się w dojrzałym wieku i stosujesz przeciwstarzeniowe lub odmładzające kosmetyki (przykładem takiego produktu jest Pielęgnacja opóźniająca pojawienie się oznak starzenia Slow Age Vichy), sprawiasz, że skóra czerpie z nich wszystkie drogocenne substancje. Jak zatem zdrowo żyć? Oto kilka podstawowych zasad!

Przede wszystkim zadbaj o zdrowe odżywianie. Pamiętaj, że zdrowa dieta to zdrowa skóra. Spożywając przetworzone jedzenie, możesz nasilić objawy trądzikowe lub zapoczątkować problem z nadmiernie pojawiającymi się niedoskonałościami skóry. Zadbaj o duże ilości witamin i minerałów w diecie. Zrezygnuj natomiast z dań typu fast food, soli, dużej ilości cukru, alkoholu i produktów o wysokim indeksie glikemicznym (IG).

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu, co przełoży się na gładką, promienną, miękką i naturalnie nawodnioną skórę. Dzięki temu płaszcz hydrolipidowy, który znajduje się na naskórku, skutecznie obroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (zanieczyszczeniami, agresywnymi warunki atmosferycznymi).

Jedną z zasad zdrowego trybu życia jest zadbanie o prawidłową ilość witamin i minerałów w diecie. Jeśli jest ona dobrze ułożona, wszystkie potrzebne składniki dostarczysz, gdy będziesz jej przestrzegać. Z kolei, gdy borykasz się z niedoborem dowolnej witaminy lub minerału, pomyśl o włączeniu suplementów diety. Ich rodzaj i dawkę zawsze uzgodnij z lekarzem, co da Ci gwarancję bezpieczeństwa podczas ich przyjmowania.

Aktywność fizyczna jest równie ważną częścią składową zdrowego trybu życia. Zadbaj o regularny wysiłek, który poprawi ukrwienie skóry oraz skutecznie opóźni proces starzenia.

Czy zdrowy tryb życia to jedyny sposób na zadbaną skórę?

Zdrowy styl życia skutecznie poprawia kondycję skóry. Wpływa na jej zdrowie, spowalnia proces starzenia oraz usprawnia wszelkie procesy zachodzące w skórze. Co istotne, zdrowego trybu życia nie można przekładać nad pielęgnację twarzy. Ta jest równie ważna i nie powinna być lekceważona. Troska o skórę twarzy w połączeniu ze zdrowym stylem życia to gwarancja zadbanej i pięknej skóry!

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Pielęgnacja ciała

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

  Przeczytaj artykuł

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Pielęgnacja ciała

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Pielęgnacja ciała

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Pielęgnacja twarzy

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

  Przeczytaj artykuł

  go to top