OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zmarszczki na szyi - jak zadbać o skórę, by opóźnić skutki procesu starzenia?

 • favoris

Choć bardzo często o tym zapominamy, zmarszczki na szyi, tak samo jak zmarszczki mimiczne na twarzy, są nieodłącznym elementem procesu starzenia się skóry. W jaki sposób powstają? I jak dbać o skórę, by opóźnić ich pojawienie się? Podpowiadamy, jak walczyć ze zmarszczkami na szyi!

Zmarszczki na szyi - przyczyny

Można powiedzieć, że na zmarszczki na szyi pracujemy już w młodym wieku - jest to przede wszystkim wynik naszych skłonności do garbienia się czy chociażby czytania w łóżku ze spuszczoną głową. Bruzdy na szyi to również częsty “skutek uboczny” wieloletniej pracy przy biurku, spania na zbyt wysokiej poduszce czy częstego podpierania się rękoma o szyję i brodę. Te wszystkie czynniki powodują, że na skórze szyi tworzą się na początku drobne zmarszczki, które pogłębiają się wraz z wiekiem - z czasem fibroblasty stają się mniej produktywne, przez co nasza skóra traci swoją elastyczność, a tym samym zdolność do “odkształcania się” z każdym ruchem naszego ciała.

Zmarszczki na szyi i na dekolcie - zadbaj o skórę swojego ciała!

Trzeba przyznać, że podczas codziennej pielęgnacji skupiamy się bardziej na przeciwdziałaniu zmarszczkom na twarzy niż na pozostałych fragmentach naszego ciała. Prawda jest jednak taka, że skóra na szyi i dekolcie posiada równie duże skłonności do szybkiego starzenia się, dlatego nie możemy o niej zapominać podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętajmy, że gładka i jędrna skóra twarzy nie sprawi, że zmarszczki na szyi będą mniej widoczne. O skórę w tym obszarze należy zadbać już w młodym wieku, by jak najbardziej opóźnić proces przekształcenia się drobnych linii w głębokie zmarszczki na szyi.

Zmarszczki na szyi - jak się ich pozbyć?

Istnieje kilka różnych sposobów na wygładzenie zmarszczek na szyi oraz opóźnienie procesu ich pogłębiania się. W tym przypadku warto jednak postawić przede wszystkim na dobry krem oraz specjalne ćwiczenia na zmarszczki na szyi. Przez ćwiczenia rozumiemy tu przede wszystkim wykonywanie delikatnego masażu skóry podczas codziennej aplikacji kremu do twarzy. Bardzo ważne jest to, by rozprowadzenie kremu na twarzy rozpoczynać właśnie od szyi - kierując się ku brodzie, a następnie dalszym fragmentom twarzy. Krem należy aplikować delikatnym, “rolującym” skórę ruchem - w ten sposób poprawimy jej mikrokrążenie i sprawimy, że składniki aktywne preparatu będą się w nią szybciej wchłaniać.

Jak wygładzić zmarszczki na szyi? Jaki krem wybrać?

Wbrew pozorom na zmarszczki na szyi nie jest nam potrzebny specjalny krem - wystarczy stosowany na co dzień krem do twarzy, który będzie bogaty w odpowiednie składniki odżywcze, wygładzające i przeciwzmarszczkowe. Doskonałą propozycję kremu na bruzdy na szyi może stanowić Vichy Neovadiol - aktywny kompleks uzupełniający, który został stworzony przede wszystkim z myślą o kobietach podczas okresu menopauzy, u których zmarszczki na szyi stają się najbardziej widoczne. Poza odpowiednim kremem na dzień w naszym posiadaniu powinien również znaleźć się dobry krem na noc, gdyż nasza skóra w nocy posiada najlepsze warunki do tego, by walczyć z oznakami procesu starzenia. Pamiętajmy o tym, by stosować wybrany przez siebie krem na zmarszczki regularnie - tylko w ten sposób mamy szansę na rzeczywistą poprawę kondycji naszej skóry na twarzy, szyi i dekolcie.

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywna pielęgnacja odbudowująca do skóry normalnej i mieszanej dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top