OK

OK Cancel

Thank you

Close

3 powody, dla których wybór dobrego, "bezpiecznego" produktu do pielęgnacji skóry jest taki ważny

 • favoris

Z szacunku dla potrzeb swojej skóry oraz dla ograniczenia do minimum reakcji alergicznych zadbaj, aby Twój następny produkt do pielęgnacji skóry spełniał określone kryteria i gwarantował jakość. Wybraliśmy 3, które naszym zdaniem są najważniejsze.

3 powody, dla których wybór dobrego, "bezpiecznego" produktu do pielęgnacji skóry jest taki ważny

1. Hipoalergiczny skład

Zgodnie z deklaracją znajdującą się na kosmetykach i produktach do pielęgnacji Vichy, termin "hipoalergiczny" oznacza, że produkt opracowano w taki sposób, aby do minimum ograniczyć ryzyko alergii. W celu ustalenia poziomu hipoalergiczności przez kilka tygodni z udziałem wielu ochotników prowadzono badania tolerancji z wykorzystaniem testów płatkowych. Ostatecznym celem jest brak jakichkolwiek reakcji uczuleniowych.

2. Testy użytkowania pod kontrolą dermatologa

Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry Vichy są badane pod czujnym okiem specjalisty dermatologa na reprezentatywnej próbce mężczyzn i/lub kobiet, o wszystkich typach skóry. Testy te, trwające kilka dni i prowadzone w rzeczywistych warunkach, służą ustaleniu kryteriów skuteczności produktu, takich jak nawilżenie, ochrona, działanie przeciwko starzeniu i tolerancja skóry. W razie najmniejszych wątpliwości skład jest ponownie analizowany i korygowany.

3. Identyfikowalność składników

Skąd wiadomo, czy produkt jest dobry dla skóry? Jak przebiega proces produkcji? Jakie jest pochodzenie właściwości pielęgnacyjnych czy wybór surowców?

Od wielu lat Vichy ściśle przestrzega surowych specyfikacji produktów i identyfikuje wszystkie ich składniki, na przykład cieszącej się wielkim uznaniem Wody Termalnej. Vichy zachowuje całkowitą przejrzystość swoich działań w całym łańcuchu powstawania produktu, od liczących sobie tysiące lat skał wulkanicznych Owernii po zakład produkcyjny. Pierwsze analizy bakteriologiczne są przeprowadzane natychmiast po wydobyciu wody ze źródła. Następnie podlega ona kolejnemu badaniu w laboratorium, aby dokonać pomiary stężenia minerałów. Cel? Gwarancja najwyższej jakości i zaspokojenie potrzeb wszystkich rodzajów skóry, a tym samym stworzenie produktów do pielęgnacji skóry, które spełnią wymagania każdej kobiety.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Odświeżający żel do mycia twarzy, Vichy, Pureté Thermale
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki dermokosmetyków

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki dermokosmetyków

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top