OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak nadać objętości cienkim włosom?

  • favoris

Cienkie i rzadkie włosy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Czy jednak można w jakiś sposób pogrubić i zagęścić włosy? Podpowiadamy, jak nadać objętości cienkim włosom!

Cienkie i rzadkie włosy - efekt naszych predyspozycji genetycznych?

Na efekt cienkich, a do tego rzadkich włosów, może mieć wpływ wiele różnych czynników. Bardzo często jest to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji włosów czy niewystarczającego zabezpieczenia włosów np. przed wypadaniem, działaniem sprzętów do stylizacji włosów czy produktów do ich farbowania. Zdarza się, że kobiety, które zawsze posiadały piękne i gęste włosy, tracą je po ciąży w wyniku zmienionej gospodarki hormonalnej. Jeśli jednak z cienkimi i rzadkimi włosami mamy do czynienia praktycznie od zawsze, to zapewne odpowiedzialne są za to nasze predyspozycje genetyczne. Choć nie można zbyt wiele poradzić w kwestii niekorzystnych genów, to nadal warto szukać sprawdzonych sposobów na to, by nieco je pogrubić, wzmocnić i zwiększyć ich objętość.

Jak zagęścić włosy? Na początku zapobiegnij ich wypadaniu

Jeżeli nasze włosy stały się cienkie i pozbawione objętości w wyniku problemu nadmiernego wypadania, pierwsze, co należy zrobić, to zapobiec ich dalszemu wypadaniu i pobudzić je do ponownego wzrostu. Poza odpowiednio dobranymi szamponami czy odżywkami, warto zdecydować się również na stosowanie specjalnych kuracji przeciw wypadaniu włosów, które zawierają więcej substancji odżywczych i skoncentrowanych składników, dzięki czemu są w stanie skuteczniej walczyć z problemem wypadania włosów, a do tego pobudzać je do szybszego wzrostu. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie równoczesne wzmacnianie włosów od wewnątrz przy pomocy odpowiednich suplementów diety np. skrzypu, pokrzywy, preparatów z biotyną.

Jak pogrubić włosy? Delikatne kosmetyki dla cienkich włosów

Cienkie i rzadkie włosy - porady są dla nich podobne. Posiadają bardzo delikatną strukturę, dlatego wymagają od nas szczególnie łagodnej pielęgnacji przy pomocy kosmetyków o lekkim składzie. Zdecydowanie należy odrzucić większość zwykłych szamponów i odżywek do włosów (bądź zawierają sls w szamponie) , które mogą jedynie obciążać ich osłabioną strukturę, natomiast przerzucić się na kosmetyki, w składzie których nie znajdziemy zbędnych i sztucznych składników. Na półce z naszymi kosmetykami do pielęgnacji włosów powinien znaleźć się przede wszystkim dobry szampon przywracający gęstość włosów np. Vichy Dercos Neogenic, który je wzmocni, uchroni przed wypadaniem i sprawi, że włosy z powrotem staną się gęste, lśniące i pełne objętości. Pamiętajmy też, by przy cienkich włosach stosować odżywkę do włosów jedynie na końcówki, gdyż kosmetyk ten może zanadto obciążyć włosy u nasady.

Rzadkie i cienkie włosy - zrezygnuj z długiej fryzury

Dla posiadaczek cienkich i rzadkich włosów zdecydowanie nie zostały przeznaczone długie i proste fryzury - mogą one tylko podkreślać brak gęstości i objętości naszych włosów. Zdecydowanie lepiej będziemy prezentować się w krótkich (włosy za ucho) lub średnich (włosy do ramion) fryzurach, które sprawią, że włosy nabiorą lekkości i będzie im towarzyszył efekt uniesienia u nasady. Oczywiście, w przypadku, gdy kondycja naszych włosów ulegnie poprawie możemy ponownie spróbować zapuścić włosy. W trakcie całej “kuracji” przywracającej włosom gęstość warto jednak zrezygnować z wykonywania drastycznych zabiegów fryzjerskich np. rozjaśniania czy trwałej ondulacji - mogą one wpłynąć na pogorszenie stanu naszych włosów i przyczynić się do ich wypadania.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top