OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak wzmocnić osłabione włosy?

  • favoris

Osłabione włosy stają się problemem coraz większej ilości kobiet. Zabiegi stosowane na włosy, takie jak suszenie, prostowanie, stylizacja lakierem znacznie osłabiają kosmyki. Dodatkowo stres i niewłaściwa dieta sprawiają, że włosy stają się suche, matowe i słabe. Problem staje się o wiele dotkliwszy, kiedy do negatywnych efektów dołącza również wypadanie włosów. Osłabione, wypadające włosy mogą być skutkiem nie tylko uszkodzeń mechanicznych, ale także niewłaściwego funkcjonowania organizmu. Osłabione włosy potrzebują pielęgnacji zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz ciała. Przeczytaj, co robić w przypadku osłabienia włosów.

Osłabione cebulki włosów - dlaczego?

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego masz problem z osłabionymi włosami, przeanalizuj najpierw sposób, w jaki traktujesz swoje włosy z zewnątrz. Jeżeli stosunkowo często korzystasz z suszarki, lubisz czasem nadać kształt włosów prostownicą, kilka razy w tygodniu sięgasz po obciążające produkty do stylizacji włosów, prawdopodobnie właśnie znalazłaś przyczyny wypadania włosów. Jeżeli jednak widzisz, że włosy wypadają dużo intensywniej niż zazwyczaj, koniecznie udaj się do lekarza, by ten wykluczył podłoże chorobowe osłabionych włosów.

Osłabione włosy - przyczyny

Osłabione włosy mogą być efektem zmian zachodzących w organizmie lub spowodowane są uszkodzeniami mechanicznymi z zewnątrz. Do głównych przyczyn wypadania i osłabienia włosów należą:

* zmiany hormonalne - te muszą być koniecznie kontrolowane przez lekarza specjalistę, ponieważ świadczą o poważnych zaburzeniach zachodzących w Twoim ciele,
* złe odżywianie - najczęściej związane z drastyczną, wymagająca dietą, kiedy do organizmu nie dostarcza się wystarczającej dawki energii oraz witamin i mikroelementów,
* stres - nadmierna nerwowość i długotrwały stres mogą powodować nie tylko osłabienie i wypadanie włosów, ale także przyczyniają się do procesu siwienia,
* uszkodzenia zewnętrzne - nadużywanie suszarki, lokówki, prostownicy, tapirowanie włosów, farbowanie mogą sprawić, że łodygi włosów staną się osłabione,
* czynniki atmosferyczne - zarówno promieniowanie UV, jak i okresowe zmiany klimatu mają wpływ na naszą fryzurę - z osłabionymi włosami często zmagamy się wiosną i jesienią.

Sposoby na wypadanie włosów

Aby szybko i efektywnie pozbyć się problemu, należy ustalić przyczynę zmian, a następnie przeprowadzić odpowiednią kurację. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku kuracji jednocześnie oraz regularne powtarzanie tych czynności.

Na wypadanie włosów spowodowane złym odżywianiem pomoże zmiana w diecie:

* jedz więcej owoców i warzyw - zawarte w nich witaminy są bardzo ważne w procesie regeneracji włosów. Zwróć szczególną uwagę na produkty zawierające witaminę A, E, witaminy z gruby B oraz mikroelementy takie jak cynk, magnez, żelazo.

* pij dużo wody - musisz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, które ma także duży wpływ na kondycję skóry i włosów.

Jeżeli wiesz już, że Twoje włosy osłabione są także przez zaburzenia hormonalne, działaj zgodnie z zaleceniami zaufanego lekarza.

Dodatkowo stosuj kurację od zewnątrz. Sięgnij po wcierki, ampułki wzmacniające włosy, a także odpowiednią odżywkę i szampon. Zapytani o radę specjaliści Vichy, opowiadają o innowacyjnym szamponie na wypadanie włosów do codziennego stosowania, Dercos Aminexil.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top