OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza - objawy widoczne na Twojej skórze

  • favoris

Menopauza jest nieuchronnym, a jednocześnie bardzo trudnym etapem w życiu każdej kobiety. Zmiany, jakie zachodzą wtedy w organizmie, są często bardzo dokuczliwe i przez jakiś czas utrudniają im codzienne funkcjonowanie.

Menopauza to niestety nie tylko problem z przybieraniem na wadze, zaburzeniem snu, uderzeniami gorąca czy ogólnym zmęczeniem, ale też zmiany w strukturze skóry, która traci jędrność, elastyczność i nawilżenie. Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę twarzy w okresie menopauzy, by mogła ona cieszyć się jak najdłużej pięknym wyglądem.

Menopauza a zmiany w skórze

Szybkie starzenie się skóry jest nieodłącznym elementem menopauzy, jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pojawianie się coraz większej ilości zmarszczek na twarzy, ale też o głębokie zmiany w strukturze naskórka, który w tym czasie ulega ścieńczeniu - to znaczy utracie swojej pierwotnej grubości i gęstości. Kobiety podczas menopauzy mają do czynienia ze znacznym spadkiem lipidów w skórze, co powoduje przesuszanie się skóry i osłabienie jej odporności na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Podczas menopauzy wyraźnie zmniejsza się też ilość produkowanego kolagenu, który odpowiada za utrzymywanie na skórze jędrności i elastyczności. Pogorszenie się kondycji skóry podczas menopauzy jest naturalnym zjawiskiem, jednak warto uświadomić sobie to, że z jej objawami możemy skutecznie walczyć przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków, suplementów i środków farmaceutycznych.

Jak pielęgnować skórę podczas menopauzy?

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji jest ważne w każdym wieku, jednak szczególne znaczenie ma to właśnie w okresie menopauzy, gdy skóra zaczyna sprawiać coraz większe problemy. W trakcie zakupów dużo czasu należy poświęcić na analizę składu wybranego kosmetyku, który powinien być bogaty w substancje przywracające skórze odpowiednią gęstość, jędrność i elastyczność. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kosmetyki w postaci serum lub specjalnie skomponowane kompleksy odżywcze, których skoncentrowana i silna formuła bardzo intensywnie oddziałuje na skórę. Przykładem takiego produktu jest Vichy Neovadiol Magistral, który stanowi unikalny kompleks olejków bogatych w kwasy omega oraz Y-oryzanol, wypełniających skórę cennymi lipidami. Neovadiol Magistral jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zapobiegać przesuszaniu się skóry, a także utracie jej jędrności i elastyczności.

Witaminy i terapia hormonalna

Pamiętajmy o tym, że proces menopauzy może przebiegać inaczej u każdej kobiety, dlatego do “leczenia” jej objawów należy podchodzić również indywidualnie. Czasami dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie specjalnej terapii hormonalnej (prowadzonej pod kontrolą lekarza), która poprawia nie tylko stan skóry, ale też ogólne samopoczucie pań przechodzących okres przekwitania. Bardzo ważne w tym czasie jest również przyjmowanie odpowiednich preparatów witaminowych zawierających mikroelementy np. witamina E i selen, które wykazują działanie antyoksydacyjne i zapobiegają powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za przyspieszanie procesu starzenia się skóry. Duże znaczenie ma także ochrona skóry przed promieniowaniem UV z pomocą preparatów z filtrami. Słońce przyśpiesza bowiem proces starzenia. Panie w okresie menopauzy nie powinny zapominać o prowadzeniu właściwe skomponowanej diety oraz aktywności fizycznej, które mają bardzo duży wpływ na cały nasz organizm - w tym również na stan skóry.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top