OK

OK Cancel

Thank you

Close

Segment :

Męskie włosy - jak dobrze wyglądać, gdy zaczynamy tracić dużo włosów

  • favoris

Mężczyźni uważają, że ich włosy to zwieńczenie ich chwały, klucz do ich uroku. Nie ma żadnego powodu, dla którego przerzedzone włosy miałyby to zmienić.

Akceptacja faktów

Cokolwiek zrobisz, zwalcz pokusę zrobienia sobie - o jakże dobrze znanej - zaczeski, którą niektórzy mężczyźni starają się zamaskować łysinę. Nie oszukasz nikogo, a w wietrzny dzień może to wyglądać nieestetycznie!

Starannie wybierz styl fryzury

Nie przycinaj włosów zbyt krótko, ponieważ taka fryzura może podkreślać wrażenie, że włosy ci się przerzedzają. Włosy na skroniach należy przyciąć blisko głowy - „jeśli będą zbyt gęste, brak włosów na czubku głowy będzie tym bardziej zwracał uwagę”. - wyjaśnia Fred.

Należy używać delikatnych produktów

Wybieraj łagodne szampony, które nadają się do częstego stosowania i nie podrażniają skóry głowy. Stopniowo staraj się ograniczać częstotliwość mycia włosów, aby uniknąć błędnego koła nadprodukcji sebum.

Nie bój się potarganego wyglądu włosów

Nie martw się o utrzymanie każdego włosa na swoim miejscu. Jeśli masz odpowiednio przyciętą fryzurę, twoje włosy będą się układać w sposób naturalny. Należy unikać lepkich pianek i żeli, które sklejają włosy - „Chyba że ​​chcesz wyglądać jak bohater serialu «Mad Men»”. - śmieje się Fred.

Zrezygnuj z żeli, które pozostają widoczne na włosach lub je wysuszają; Fred do stylizacji włosów woli używać wody morskiej.  Słona woda nadaje fryzurze strukturę i sprawia, że wygląda ona delikatniej.

Zapuszczenie brody może być dobrym pomysłem, jeśli zarost pasuje do twojej twarzy, ale nie pozwól, by była zbyt długa - pamiętaj, aby zachować równowagę pomiędzy górną i dolną częścią głowy. Maksymalnie czterodniowy zarost doda twarzy wyrazistości.

Ten trik rzeczywiście działa

Tajna broń dla mężczyzn, którym włosy przerzedzają się na czubku głowy („tonsura mnicha”), to barwienie skóry głowy proszkiem z keratyny lub koloryzującym suchym szamponem. Wyniki są niesamowite - włosy na twoich oczach podwoją swoją objętość!

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top