OK

OK Cancel

Thank you

Close

Piękne i gęste włosy- skuteczna pielęgnacja dla uzyskania imponującego efektu

  • favoris

Zamień cienkie włosy na pełną objętości fryzurę. Biomimetyczna cząsteczka Stemoxydine pozwoli Ci zwiększyć ich objętość nawet o 30 %.

Masz cienkie, osłabione włosy a gęsta fryzura to twoje niespełnione marzenie. Nie wierzysz, jednak, że możesz ją uzyskać bez doczepiania sztucznych włosów lub tapirowania fryzury. A jednak to możliwe. Wystarczy kompleksowo zadbać o skórę głowy i dostarczyć cebulkom składników niezbędnych do wzrostu, by uzyskać imponujący efekt w postaci pełnej objętości fryzury.

Jak dbać o włosy, żeby były gęste?

Jeśli chcesz mieć gęste włosy, skup się na czterech obszarach działania, które sprawią, że zyskasz pełną objętości fryzurę, a twoje wzmocnione, piękne włosy nabiorą niepowtarzalnym blasku.

Obszar działania nr 1: Zapobieganie wypadaniu.

Jeśli chcesz mieć gęste włosy, musisz zrobić wszystko, aby nie dopuścić do nadmiernego ich wypadania. Składnikami, które Ci w tym pomogą, są tauryna i aminexil. Aminexil to substancja, która poprawia ukorzenienie cebulki włosa w skórze i  sprawia, że włosy są mniej podatne na wypadanie. Pomaga również odżywić i dotlenić cebulki włosów, czego efektem są gęste i piękne włosy. Podobnie działa tauryna. Działa ona również w obrębie mieszka włosowego i nie dopuszcza do przerzedzenia włosów, czy do ich ścieńczenia. Kluczowym jednak składnikiem, wpływającym na gęstość włosów, jest Stemoxydine. Substancja ta zapewnia włosom ciągły wzrost poprzez wpłynięcie na fazy ich wzrostu. Nie dopuszcza więc, by z fazy anagenu (kiedy rosną), przechodziły do fazy katagenu (czyli uśpienia). Dzięki temu włosy są cały czas aktywne i nie pojawia się groźba tego, że zbyt szybko przejdą do ostatniej fazy swojego życia, czyli telogenu (obumierania). Jeśli więc zadajesz sobie pytanie, jak dbać o długie włosy, aby były gęste, mocne i cały czas rosły, to odpowiedzią będzie sięgnięcie po sprawdzony kosmetyk zawierający Stemoxydine np. Vichy Dercos Neogenic- szampon przywracający włosom gęstość.

Obszar działania nr 2: Wzmocnienie włosów.

Piękne, długie włosy to nie dar natury, ale wynik prawidłowej pielęgnacji i dobrego ich odżywiania. Dlatego regularnie sięgaj po odżywki i maski, które bogate są w witaminy i składniki mineralne, a zyskasz piękne włosy, dobrze osadzone w korzeniu.

Obszar działania nr 3: Naturalne pogrubienie.

Wydaje ci się, że gęste włosy to tylko efekt stosowania dużej ilości pianek lub lakierów? Nie wierzysz, że cienkie włosy mogą zostać naturalnie pogrubione? W takim razie regularnie wcieraj w nie odżywcze olejki np. araganowy, czy makadamia, a przekonasz się, że włosy zyskają na objętości. W jaki sposób? Otóż wokół włosów wytworzy się naturalna otoczka, złożona z lipidów zawartych w olejkach. Sprawi ona, że obwód włosa będzie większy, a sam włos będzie pogrubiony. Jak widzisz, odpowiednia pielęgnacja włosów ma kluczowe znaczenie w zwiększeniu ich objętości.

Obszar działania nr 4: Zadbanie o skórę głowy.

Odpowiednio oczyszczona skóra głowy, to również ważny element w procesie osiągania gęstej fryzury. Dzięki temu, że nie zalega na niej łój, czy resztki kosmetyków do stylizacji, może lepiej dotleniać cebulki włosów. A to od ich kondycji zależy, czy włosy będą silne, dobrze osadzone w korzeniu, czy też podatne na wypadanie. Jeśli chcesz mieć więc piękne włosy o imponującej objętości, dbaj o czystą, zdrową skórę głowy.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top