OK

OK Cancel

Thank you

Close

50 twarzy wody

 • favoris

Woda kosmetyczna, tonik, tonik zmiękczający, esencja wodna… woda to podstawa. Zapoznajcie się z krótkim przeglądem wód w azjatyckich produktach do pielęgnacji skóry.

50 twarzy wody

Czym dokładnie są wody kosmetyczne? Na rynku jest ich wiele - różnią się postacią, działaniem na zmysły i nazwami. W szerokim kontekście termin ten obejmuje wszystkie balsamy do pielęgnacji skóry. Vichy, w swojej filozofii, uznaje trzy podstawowe rodzaje wód kosmetycznych:

Tonik jest szczególnie istotny, jeśli stosujesz makijaż lub masz skórę tłustą mieszaną. Usuwając nadmiar sebum oraz wszelkie pozostałości makijażu, który może zatykać pory, stanowi uzupełnienie zabiegów oczyszczających twarz. Po porannym i wieczornym oczyszczeniu twarzy nanoś go na skórę za pomocą płatka kosmetycznego, przesuwając nim delikatnie od środka twarzy na zewnątrz. Pamiętaj o szczególnym uwzględnieniu nosa, podbródka i czoła.

Po delikatnym usunięciu martwych komórek za pomocą toniku zmiękczającego, skóra jest gotowa do dalszej pielęgnacji. Jeśli masz skórę normalną lub suchą, albo jeśli nie reaguje ona zanadto na wysoko wydajne serum i kremy, zastosuj tonik zmiękczający. Aby wzmocnić jego skuteczność, najlepiej zrobić to przed nałożeniem produktów do pielęgnacji.

Mocno skoncentrowana wodna esencja Aqualia Boosting Essence o dynamicznym, długofalowym działaniu nawilżającym natychmiast zapewni Ci efekt bardziej miękkiej skóry.

Esencja wodna jest przeznaczona dla skóry wymagającej nawodnienia lub odrobinę większej troski.  Esencję, w zastępstwie dobre serum, należy stosować po toniku lub toniku zmiękczającym. Natomiast  w przypadku szczególnie suchej skóry - esencję najlepiej zaaplikować przed nałożeniem serum.

Którą esencję wodną wybrać? Wynikająca z inspiracji ultranawilżającymi formułami spa esencja typu "olej w wodzie" Aqualia Oil-in-Water Essence charakteryzuje się niezwykle zmysłową konsystencją z formułą "morza pereł": idealnej równowagi oleju i wody. Odżywia i wzmacnia skórę, podtrzymując jej naturalny system obronny.

Rekomendowane produkty

 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top