OK

OK Cancel

Thank you

Close

Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

Baby hair - mimo dość tajemniczej nazwy, to nic innego jak nowe włosy wyrastające na głowie. Dla kobiet o bujnych, gęstych włosach, baby hair często stanowią niesforny element fryzury, trudny do ułożenia. Jest jednak duża grupa kobiet, która marzy by mieć dużo więcej włosów, a baby hair są dla nich na wagę złota. Porost włosów może być czasem dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje, a na jego dobre funkcjonowanie wpływać może wiele czynników. Szybki porost włosów możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiednich środków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Zarówno wcierki, jak i ampułki na porost włosów są bardzo ważnym elementem, jednak czy najważniejszym? Zobacz jak przyspieszyć porost włosów!

Sposoby na porost włosów - walka od wewnątrz

Jeżeli chcesz zyskać nowe włosy, musisz przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, a także zrozumieć fakt, że Twoja praca musi być odpowiednia i systematyczna. W walce o piękne, gęste włosy pomogą Ci przede wszystkim:

  • produkty bogate w witaminy z grupy B - a w tym witamina B1, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12.
  • produkty zawierające witaminy A, E, C, D - podobnie jak keratyna odpowiedzialne są w pewien sposób za kondycję nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci.
  • produkty zawierające składniki mineralne - przede wszystkim żelazo, magnez, cynk
Dodatkowo pij regularnie herbatki ziołowe, szczególnie z pokrzywy i skrzypu. Mają one cudowny wpływ na poprawienie ukrwienia całego organizmu oraz przyspieszenie porostu włosów i pobudzenie śpiących cebulek.

Kolejnym, jednym z najlepiej działających środków, jest napój z drożdzy. Drożdże nie tylko wzmacniają włosy, ale niesamowicie pobudzają te uśpione do porostu! Jeżeli smak napoju nie pozwala Ci na jego regularne picie, zapytaj w aptece lub sklepie zielarskim o drożdże w tabletkach.

Sposoby na porost włosów - walka od zewnątrz

Kolejnym ważnym krokiem w walce o baby hair jest stosowanie środków bezpośrednio na skórę głowy. Nie każdy preparat na porost włosów jest równie skuteczny. Bywa także, że jeden preparat działa na kogoś lepiej, a na kogoś innego słabiej. Warto więc szukać swojego ideału metodą prób i błędów. Najważniejsze jest jednak, by coś robić.

Do podstawowych kosmetyków codziennego użytku powinien przede wszystkim dołączyć szampon na porost włosów oraz specjalną odżywkę, która będzie pielęgnowała również łodygę włosa.

Powinnaś także codziennie przez 3 tygodnie stosować wybraną wcierkę lub ampułki na porost włosów. Nakładanie preparatu powinno być połączone z delikatnym, kilkuminutowym masażem skóry głowy. W ten sposób umożliwiamy preparatom dokładniejsze rozprowadzenie, wniknięcie silniej w skórę oraz pobudzamy w ten sposób ukrwienie skóry, co odgrywa niezwykle istotną rolę w przyspieszeniu porostu nowych włosów.

W poszukiwaniu dobrych preparatów na porost włosów, zapytaliśmy o poradę specjalistów z zespołu Vichy. Dowiedzieliśmy się o Aminexil Clinical 5 - kuracji przeciw wypadaniu włosów. Jest ona wyjątkowo skuteczna, ponieważ można stosować ją codziennie aż przez 6 tygodni.

go to top