OK

OK Cancel

Thank you

Close

Balsam po goleniu - jakie ma właściwości?

  • favoris

Mimo mody na zarost u mężczyzn, wielu z nich nie zapuszcza brody i regularnie się goli. Każdy rodzaj usuwania włosków z twarzy podrażnia skórę, chociaż zdecydowanie najbardziej golenie maszynką. Jednak dzięki balsamom po goleniu w łatwy sposób można ukoić pieczenie i zniwelować zaczerwienienia.

Łagodzący balsam po goleniu - jaki wybrać?

O skórę twarzy należy dbać w szczególny sposób, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt z zimowym powietrzem, niskimi temperaturami czy promieniami słonecznymi. Co więcej mężczyźni regularnie się golący, stale ją podrażniają. Jednak dzięki dobraniu odpowiednich kosmetyków po goleniu, uda się skutecznie nawilżyć skórę. Regularnie używany balsam po goleniu okaże się efektywną metodą regeneracyjną. Produkt ten zapewni wysoki poziom nawilżenia i ukojenia, a co więcej zminimalizuje uczucie napięcia, podrażnienia i suchość skóry. Łagodzącego balsamu po goleniu mogą używać również mężczyźni o wrażliwej skórze.

Vichy balsam po goleniu

Opinie o balsamach po goleniu są podzielone, niektórzy mężczyźni zamiast nich wolą wybrać wodę po goleniu czy krem. Dużą popularnością i skutecznością cieszy się Vichy Homme SENSI BAUME Mineral Ca - kojący balsam po goleniu do skóry wrażliwej. Przy regularnym stosowaniu, udaje się zwalczyć szorstkość i suchość skóry oraz zapewnić jej intensywne nawilżenie. Co więcej produkt eliminuje oznaki starzenia oraz zmęczenia. W jego skład wchodzą substancje takie jak: kwas hialuronowy, adenozyna, kofeina, calmosensine’a oraz woda termalna Vichy. Taki skład sprawia, że produktu mogą używać również alergicy i osoby o wrażliwej skórze. Efekt zmiękczonej, bardziej elastycznej i nie podrażnionej skóry widać już po czterech tygodniach!

Po goleniu - balsam czy woda?

Drugim najbardziej popularnym kosmetykiem po goleniu obok balsamów jest woda. Oba produkty pomagają pielęgnować skórę twarzy, jednak różnią się nieco między sobą, dlatego warto sprawdzić, który kosmetyk lepiej sprawdzi się z konkretnym problemem.
- woda po goleniu - zazwyczaj zawiera w składzie alkohol, dzięki czemu ma działanie dezynfekujące, antybakteryjne i odkażające. Nie poleca się tego kosmetyku mężczyznom o wrażliwej skórze. W takim przypadku jego użycie może przypomnieć słynną scenę z filmu "Kevin sam w domu", w którym główny bohater podrażnił twarz kosmetykiem i krzyczał, poczuwszy pieczenie. Jednak mężczyźni nie mający wrażliwej skóry, mogą bez obaw wybrać wodę po goleniu i poczuć po jej użyciu odświeżenie. Co więcej produkt ma intensywny zapach, dlatego po jego nałożeniu nie trzeba stosować już wody kolońskiej czy toaletowej. Warto sprawdzić skład kosmetyku i wybrać ten, który zawiera alantoinę lub aloes, które złagodzą i zregenerują skórę. Po użyciu wody po goleniu dobrze jest nałożyć jeszcze krem nawilżająco-regenerujący.
- balsam po goleniu - jego główny składnik to środek łagodzący, dlatego jest on zdecydowanie delikatniejszy od wody. Dzięki działaniu nawilżająco-łagodzącym balsam po goleniu jest odpowiedni do suchej skóry twarzy. Kosmetyku można używać również na lekko skaleczoną czy podrażnioną po goleniu skórę. Po jego zastosowaniu skóra będzie widocznie nawilżona, odświeżona i wygładzona. Osoby o tłustej skórze powinny ograniczyć używanie balsamu po goleniu, gdyż może on zatkać pory, co w połączeniu z nadmiarem sebum może prowadzić do powstawania krost, utrudniających golenie.  W odróżnieniu do wody po goleniu, balsam nie ma mocnego zapachu, dlatego po jego użyciu warto nanieść na skórę wodę toaletową. Balsam po goleniu powinien w swoim składzie mieć, m. in. alantoinę i witaminę B5.

Najczęściej czytane

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pielęgnacja dla mężczyzn

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pianka i żel do golenia to dwa podstawowe i najpopularniejsze kosmetyki do golenia. Sprawdź, po który produkt sięgnąć, aby właściwie usunąć zarost na twarzy oraz dowiedz się, jakie właściwości ma każdy z tych męskich kosmetyków do golenia!

Przeczytaj artykuł

go to top