OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Czarnuszka - właściwości

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Nasiona czarnuszki zawierają ponad 100 aktywnych substancji, ale badania wciąż trwają, więc niewykluczone, że o wielu jeszcze nie wiemy. Do głównych składników czarnuszki należą:

* różnorodne kwasy tłuszczowe,
* fosfolipidy i fitosterole,
* flawonoidy i saponiny,
* białka (aminokwasy cenne zwłaszcza dla włosów)
* witaminy A, E, F, B1, B3, B6,
* cynk, selen, magnez, wapń, żelazo, sód, potas.

Czarnuszka - zastosowanie

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka ma bardzo wiele zastosowań, trudno jest wymienić je wszystkie. Poniżej odnajdziesz kilka z nich:

* poprawia jakość życia alergików - przyjmowanie czarnuszki od 6 do 8 tygodni sprawia, że symptomy alergiczne znacznie ustępują;
* działa immunoprotekcyjnie - wspiera układ odpornościowy w obronie przed chorobami;
* wspomaga astmatyków - poprawia wydolność płuc i oczyszcza drogi oddechowe
* walczy z anemią - czarnuszka podnosi poziom hemoglobiny i erytrocytów równie skutecznie, jak mięsa bogate w żelazo.
* pomaga na nadciśnienie - obniża ciśnienie krwi, a także zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów w żyłach.
* pomaga cukrzykom - ma działania antycukrzycowe, reguluje poziom cukru we krwi
* przyspiesza gojenie się ran - owrzodzeń, skaleczeń, zapadlin, zmian ropnych.

Czarnuszka na włosy

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Najbardziej interesującym nas aspektem jest wpływ czarnuszki na włosy. Okazuje się, że czarnuszka przeciwdziała łysieniu, hamuje wypadanie włosów, pozwala pozbyć się łupieżu i swędzenia wywołanego przez stan zapalny. Wspomaga także porost włosów, przez co stają się one gęstsze i silniejsze.

Jak stosować czarnuszkę na włosy?

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Bardzo dobrym sposobem na wykorzystanie czarnuszki do włosów jest robienie masażu z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej mieszanki z olejem. Jak wiadomo, na głównym planie jest czarnuszka, olej więc powinien pochodzić właśnie z niej.

1. Rozpocznij masaż głowy wykorzystując sok z cytryny, następnie pozostaw włosy z sokiem z cytryny na 15 - 20 minut. Zmyj sok używając szamponu. Na koniec osusz włosy i wcieraj olej z czarnuszki w skórę głowy.

2. Kolejnym, skutecznym sposobem jest stworzenie własnej maski na włosy. Raz na jakiś czas zastąp zwykłą odżywkę swoją własną mieszanką.

4. Do przygotowania mieszanki odżywczej potrzebujesz już tylko jedynie odrobinę ulubionej odżywki. Pamiętaj, że najlepsza będzie ta, które odżywia i regeneruje włosy. Zapytani o radę specjaliści Vichy, mówią o innowacyjnej odżywce Dercos, która idealnie nada się do mieszanki z olejem z czarnuszki. Maskę pozostaw na co najmniej 30 minut, najlepiej trzymając ją pod przykryciem, by łuski włosów otworzyły się pod wpływem ciepła.

go to top