OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak najlepiej stosować wodę termalną Vichy?

 • favoris

Poznaj optymalną technikę stosowania wody termalnej Vichy, aby wzmocnić skórę i przynieść jej ukojenie.

Jak najlepiej stosować wodę termalną Vichy?

Woda mineralna to nie tylko sposób na świetne orzeźwienie w trakcie upałów. Stanowi ważną część pielęgnacji skóry. Spryskiwanie skóry Wodą Termalną Vichy wzmacnia ją i wydobywa jej naturalne piękno. Oto poszczególne etapy procedury remineralizacji praktykowane w Instytucje Vichy.

1. Obfita mgiełka

Stosuj wodę termalną Vichy rano, przed nałożeniem dziennych preparatów do pielęgnacji skóry twarzy, oraz wieczorem, po usunięciu makijażu, na doskonale oczyszczoną skórę. Spryskuj obficie.
Spryskiwać należy "na krzyż" - na poziomie czoła.

 • Zacznij od prawej strony szczęki do wysokości ponad lewą brwią.
 • Spryskaj czoło od lewej do prawej strony.
 • Przejdź w dół, do lewej strony szczęki.

water application 1

2. Delikatne osuszenie skóry

Zbierz nadmiar wody termalnej Vichy, delikatnie poklepując skórę chusteczką. Po usunięciu wody skóra pozostanie wilgotna – ale to całkowicie normalne! Następnie nałóż swoje produkty do pielęgnacji na dzień lub na noc, a ich substancje aktywne w połączeniu z minerałami zawartymi w wodzie zadziałają skuteczniej, wzmacniając Twoją skórę przeciwko szkodliwym czynnikom otoczenia.

water application 2

3. Kojący masaż twarzy

Ponieważ pielęgnacja twarzy powinna również uwzględniać dobre samopoczucie, eksperci Instytutu Vichy zalecają kojący masaż, idealny dla wrażliwej skóry. Nosi on nazwę "skóra do skóry" i wykonuje się go bardzo zimnymi dłońmi. Włóż dłonie na chwilę pod zimną wodę, wysusz i szybkim ruchem przyłóż do policzków i czoła, wygładzając skórę na zewnątrz.

water application 3

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna w butelce to produkt, który od wielu lat znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Regularne stosowanie wody termalnej bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej, łagodząc typowe dla tych rodzajów skóry uporczywe dolegliwości w postaci zaczerwienienia czy podrażnienia. Jednak skład wody termalnej, bogaty w cenne dla skóry pierwiastki i minerały, może również wpływać na poprawę stanu skóry dotkniętej różnymi chorobami skórnymi np. trądzikiem młodzieńczym czy trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, w jaki sposób działa woda termalna na trądzik i czy jest ona w stanie zastąpić tradycyjne leczenie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top