OK

OK Cancel

Thank you

Close

Witaminy na porost włosów - czyli co jeść, żeby zachwycać bujnymi włosami?

Kobiety pragnące cieszyć się zachwycającymi, gęstymi włosami, zadają sobie jedno podstawowe pytanie - co przyspieszy porost włosów?  W poszukiwaniu odpowiedzi można natknąć się na bardzo wiele porad i środków, wykorzystywanych na różne sposoby. Wcierki, preparaty, kosmetyki, tabletki, pigułki, diety.
Istnieje wiele różnych metod na porost włosów. Co jednak zrobić, by nasze starania stały się skuteczne? Jak przyspieszyć porost włosów? Czy witaminy na porost włosów są efektywne? A jeśli tak, to jakie? Poznaj sprawdzone sposoby na porost włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Sposoby na porost włosów są różne, jednak nie wszystkie są sprawdzone i dają zadowalające rezultaty. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy poprowadzić nasze działania, a dokładniej, z której strony rozpoczniemy walkę o nowe, gęste włosy. Walkę tę można przeprowadzić w dwojaki sposób - od wewnątrz oraz od zewnątrz. Oczywiście, najefektywniejszą metodą będzie połączenie tych dwóch dróg.

Witaminy na porost włosów

Jedną z wewnętrznych metod przyspieszania porostu włosów jest odpowiednia suplementacja. Wpływ witamin na porost włosów powinien być już powszechnie znany wszystkim Polakom. Niestety, nie każdy ma świadomość jak dieta działa na włosy, skórę i ogólną kondycję człowieka. Nieodpowiednia suplementacja oraz braki żywieniowe mogą doprowadzić nawet do łysienia!

Oto lista witamin i mikroelementów niezbędnych dla poprawy kondycji Twoich włosów:

* magnez - jego niedobór może doprowadzić do wzmożonego wypadania włosów. Odpowiada także za kruchość oraz przesuszenie struktury włosa. Magnez odnajdziesz między innymi w kaszy gryczanej, orzechach lub kakao.

* minerały - takie jak cynk, miedź, żelazo. Sięgaj po produkty bogate w te minerały, by uniknąć anemii oraz poprawić mikrokrążenie skóry głowy, pobudzając tym samym cebulki włosów do pracy.

* kwas foliowy - znany także jako witamina B9. Widocznie wzmacnia łodygę włosa. Znajdziesz go w szpinaku, bananach, wątróbce i w podrobach.

* biotyna - inaczej witamina H, lub B7. Stymuluje porost włosów, poprawia ich kondycję i wygląd. Zawarta jest w kurzych jajach, pomidorach, marchewce, orzechach.

* witamina A - usprawnia proces porostu włosów, a także nadaje im blasku. Jeżeli cierpisz na nadmiernie przesuszoną skórę, prawdopodobnie doskwiera ci na jej niedobór.

* witamina B12 - bardzo ważna dla organizmu ludzkiego. Jej niedobór objawia się bardzo silnym, nadmiernym wypadaniem włosów.

* witamina C - poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu wartości odżywcze dostają się sprawniej do cebulek włosów.

Preparaty na porost włosów

Nie każdy preparat na porost włosów może zagwarantować nam skuteczną poprawę ich kondycji. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Eksperci informują o innowacyjnym preparacie, pozwalającym na przeprowadzenie w domowych warunkach kuracji stymulującej porost włosów. Dercos Neogenic zapobiega łysieniu, a także wspiera porost nowych włosów. Preparat ten łagodzi również podrażnienia i swędzenie skóry głowy.

go to top